تخلیه کاتالیست

تخلیه کاتالیست

تخلیه کاتالیست در انواع راکتورها  به روش‌های متفاوتی صورت می‌گیرد. استفاده از یک دستگاه مکنده قوی سبب می‌شود که تخلیه‌ی کاتالیست با سرعت و دقت بیشتر انجام شود. ضمن اینکه هیچ گونه آسیبی به کارکنان و کاتالیست وارد نمی‌شود. پیچیدگی و نحوه قرار گرفتن کاتالیست ها در داخل راکتورها عملیات تخلیه را معمولاً سخت کرده است. علاوه بر این، سرعت عمل در هنگام تخلیه‌ی کاتالیست نیز بسیار اهمیت دارد که استفاده از افراد متخصص و دستگاه‌های پیشرفته می‌تواند سبب هرچه سریع‌تر شدن این عملیات گردد.

آشنایی با فرآیند تخلیه کاتالیست

تخلیه کاتالیست نوعی عملیات تعمیراتی میباشد که طی آن کاتالیست مستعمل که خاصیت خود را از دست داده اند از درون راکتور یا مخزن جهت بارگذاری کاتالیست نو خارج میشود. در این فرآیندها و عملیات سرعت  انجام تخلیه‌ی کاتالیست بسیار حائز اهمیت است. از کاتالیست در صنایع مختلف نفتی استفاده می‌شود. در دنیای امروزی که استفاده از وسایل نقلیه بی‌شمار شده است استفاده از کاتالیست برای تبدیل ملکول های نفتی به ملکول های سبک و کارآمد بسیار ضروری است. مکنده کاتالییست بهترین وسیله برای تخلیه‌ی کاتالیست به حساب می‌آید که بدون آسیب انواع مواد را از راکتور تخلیه و جابه‌جا کند.

 

نحوه عملکرد مکنده تخلیه‌ی کاتالیست

 

نحوه عملکرد مکنده تخلیه‌ی کاتالیست

مکنده تخلیه گر کاتالیست سیستمی است که به وسیله آن می‌توان بدون وارد شدن هیچ گونه آسیبی به مواد شکننده داخل راکتورها آن‌ها را از کاتالیست تخلیه کرد. عملکرد این دستگاه به گونه‌ای است که هنگام استفاده دهانه مخروطی کاملاً عمود می‌شود و مطابق با تمام مکنده های صنعتی فرآیند مکش و جابه‌جایی مواد صورت می‌گیرد. تخلیه‌ی کاتالیست و انتقال آن به طراحی و چگونگی چیدمان کاتالیست در راکتور بستگی دارد. با این حال در ادامه به بررسی انواع راکتور و تخلیه آن می‌پردازیم.

تخلیه‌ی کاتالیست از راکتورهای Down flow

این راکتورها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که یک نازل خروجی  در پایین راکتور وجود دارد که می‌توان کاتالیست را از آن خارج کرد. بعضی از راکتورها چند بستر دارند که برای هر بستر یک نازل خروجی وجود دارد. تا بعد از اتمام کارایی کاتالیست بتوان آن را از راکتور خارج کرد. و تخلیه کاتالیست را انجام داد. بهترین روش در این راکتورها تخلیه‌ی کاتالیست با استفاده از مکنده تخلیه گر کاتالیست است.

تخلیه کاتالیست از راکتورهای Radial Flow

نازل خروجی این نوع راکتورها در پایین نصب است و می‌توان با باز کردن نازل خروجی کاتالیست را از راکتور خارج کرد. تخلیه‌ی کاتالیست در این راکتورها باید بسیار با دقت انجام شود. چرا که ممکن است کاتالیست در هنگام تخلیه دچار آسیب شود. در این میان خوب است بدانید ما در شرکت اسب زر با کمک گرفتن از افراد مجرب و تجهیزات پیشرفته از جمله مکنده تخلیه گر کاتالیست آماده ارائه  هر گونه خدماتی در این زمینه هستیم.

تخلیه‌ی کاتالیست از راکتور Tubular

طراحی و جنس کاتالیست در این گونه از راکتورها متفاوت است. به طوری که برای تخلیه‌ی کاتالیست باید نگهدارنده هایی که در پایین تیوپ‌ها وجود دارد را باز کرده سپس کاتالیست را خارج نمود و عملیات تخلیه کاتالیست را انجام داد. هر چه تجهیزات به‌روزتر و مهارت افرادی که عملیات تخلیه‌ی کاتالیست در این نوع راکتورها را انجام می‌دهند بیشتر باشد در مدت زمان کمتری تخلیه صورت می‌گیرد. ما در شرکت اسب زر تمام تلاش خود را کرده‌ایم که این گونه خدمات را به بهترین نحو انجام دهیم.

تخلیه‌ی کاتالیست از راکتور Tubular

تخلیه‌ی کاتالیست از  تیوب‌های کوره‌های REFORMER

کوره‌های ریفرمر دارای طراحی‌های مختلفی است که این امر سبب می‌شود تخلیه کاتالیست نیز در این کوره‌ها متفاوت باشد. در نوعی از این کوره‌ها کاتالیست باید از بالا تخلیه شود که این کار توسط مکنده های صنعتی صورت می‌گیرد. در نوعی دیگر کوره‌های ریفرمر فلنج پایین تیوپ باز می‌شود که تخلیه‌ی کاتالیست در این تیوب‌ها به واسطه نیروی جاذبه صورت می‌گیرد.

خدمات بارگیری و تخلیه‌ی کاتالیست

امروزه در مراکز متعددی از جمله شرکت اسب زر با استفاده از به کارگیری افراد متخصص و تجهیزات پیشرفته که بیشترین سطح ایمنی را دارد در واحدهای زیر عملیات مختلفی که به شرح زیر است انجام می‌پذیرد:

  • بارگیری و تخلیه‌ی کاتالیست در انواع راکتورها به صورت مکانیزه
  • انجام تعمیرات داخل راکتورها
  • بارگیری و تخلیه‌ی کاتالیست ها در کانتور های عمودی و افقی
  • شارژ و تخلیه گر کاتالیست پرایمر ریفرمر به صورت مکانیزه
  • بارگیری و تخلیه‌ی کاتالیست راکتور سنتز متانول
  • تخلیه‌ی کاتالیست واحد آیزوماکس و تعویض کامل قطعات داخلی راکتورها
  • شارژ و تخلیه گر کاتالیست در راکتورهای تیوبلار EO-EG

 

خرید دستگاه تخلیه کاتالیست

 

خرید دستگاه تخلیه کاتالیست

با توجه به استفاده بالایی که در برخی از کارخانه‌ها از این دستگاه می‌شود، اگر مجموعه و کارخانه توان مالی داشته باشد می‌تواند به شرکت‌های متخصص در این زمینه سفارش داده و بهترین نوع دستگاه تخلیه‌ی کاتالیست را با توجه به نوع کارایی آن تهیه کند. با این حال ما در شرکت اسب زر بهترین و پیشرفته ترین انواع  دستگاه مکنده از جمله دستگاه تخلیه گر کاتالیست و وکیوم لودر را با توجه به نیاز مجموعه ارائه می‌دهیم. از مهم‌ترین مزایای دستگاه تخلیه‌ی کاتالیست می‌توان به تخلیه سریع، تخلیه بی‌خطر، امکان پر کردن راکتورها، امکان برگرداندن گازهای مکیده شده، امکان جداسازی اولیه نرمه کاتالیست اشاره کرد.

اجاره دستگاه تخلیه کاتالیست

همچنین خوب است بدانید ما در شرکت اسب زر این امکان را فراهم نموده‌ایم تا در صورتی که شرکت توان مالی خرید دستگاه تخلیه کاتالیست را نداشته باشد و همچنین نیاز به این دستگاه محدود و کم باشد؛ این دستگاه را اجاره دهیم. همچنین پرسنل و کارکنان مجموعه بزرگ ما آماده‌اند تا از محل و شرکت شما بازدید کنند و بهترین خدمات را به  صورت پیمانکاری به شما ارائه دهند. در صورت نیاز و اطلاعات بیشتر می‌توانید با واحد فروش و خدمات شرکت اسب زر تماس حاصل نمایید.

سخن پایانی

کاتالیست ها در صنایع نفت و گاز اهمیت زیادی دارند. از این رو تخلیه‌ی کاتالیست باید توسط افراد حاذق و دستگاه‌های بسیار پیشرفته انجام شود. زیرا اگر این کار به درستی انجام نشود سبب آسیب جدی به راکتورها و ایجاد هزینه‌های سنگین برای مجموعه و شرکت خواهد شد. ما در شرکت اسب زر انواع مکنده های صنعتی از جمله وکیوم لودر و دستگاه تخلیه گر کاتالیست را با بروزترین متدهای روز دنیا عرضه می‌کنیم.

اطلاعات تماس
وجوه تمایز این شرکت نسبت به سایر شرکتهای مشابه

کارشناسان و متخصصین

توانایی کارشناسان و متخصصین این مجموعه در برقراری ارتباط صحیح با مشتریان

سرعت ارائه خدمات

سرعت در ارائه خدمات پس از فروش ماشین آلات نظافت صنعتی

کیفیت بالای محصولات

کیفیت بالای محصولات همراه با استانداردهای مهم ملی و بین المللی است.