جاروی شهری
جاروی شهری

برای نظافت و جمع کردن آلودگی هایی که روی سطح زمین به خصوص در محیط های گسترده وجود دارد، از جاروی شهری استفاده می‌ شود. به جاروی شهری سویپر صنعتی نیز می گویند. امروزه این دستگاه دارای نمونه های مختلف و کاربردهای فراوانی می باشد که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم.

دستگاه سویپر یا جاروی شهری

دستگاه سویپر یا جاروی محوطه یک دستگاه مکانیزه است که برای نظافت صنعتی استفاده می شود. در این دستگاه یک برس مرکزی استوانه ای شکل وجود دارد. همچنین در اطراف این دستگاه دو برس دیسکی تعبیه شده که موجب انتقال دادن مواد به قسمت ‌های میانی دستگاه خواهند شد. برای هدایت این دستگاه مانند خودرو کاربران می توانند دستگاه را به هر جایی که می خواهند هدایت کنند. این دستگاه در مسیر حرکت می تواند با کمک برس های خود تمامی آلودگی‌ ها را جمع آوری کند. دستگاه جاروی شهری صنعتی دارای عملکردی دوگانه می باشد. به این معنا که هم به صورت مکانیکی و به صورت مکشی قابلیت نظافت محیط را دارد. بر اساس حرکت برس ها، سامانه مکانیکی دستگاه به حرکت در می آید و آلودگی ها را به داخل مخزن جارو می ریزد. همچنین سامانه مکشی این دستگاه می تواند گرد و خاک را به خوبی مکش کرده و جلوی ورود ذرات به هوا و انتشار آنها را می گیرد.

 

 

سوییپر صنعتی چیست؟

دستگاه سویپر صنعتی یک جاروی شهری است که دارای کارکردی بسیار عالی است. از این دستگاه می توان برای محیط های مختلف مثل محیط های صنعتی و تجاری و یا محیط های صنعتی سخت استفاده کرد. این دستگاه انواع آلودگی های سبک و سخت مثل گرد و خاک و ریزه های شن و ماسه را جمع‌ آوری می‌ کند. تولید و طراحی این دستگاه در ابعاد و مدل های متنوعی صورت می گیرد. بنابراین برای استفاده از این دستگاه مکانیزه محدودیتی وجود نخواهد داشت. امروزه برای نظافت محیط شهری به جای روش های سنتی انواع دستگاه های جارو شهری تولید شده اند. استفاده کردن از این دستگاه ها مزایای زیادی به همراه دارد. در ادامه شما را با انواع دستگاه جاروی شهری بیشتر آشنا می کنیم.

سوییپر دستی

در مقایسه با دستگاه سویپر صنعتی سرنشین دار، سویپر دستی در اندازه‌های کوچکتری تولید می‌ شود. در نتیجه برای محیط های با وسعت کمتر مثل راهروهای باریک و یا معابر این دستگاه گزینه مناسبی می باشد. این نوع جارو شهری به گونه ای طراحی می شود که کاربر در پشت آن ایستاده و دستگاه را برای مسیر مورد نظر هدایت می کند.

 

سوییپر دستی

 

سویپر سرنشین دار

دستگاه جاروی شهری صنعتی سرنشین دار در مقایسه با دیگر دستگاه‌های دستی دارای اندازه بزرگتری است. بنابراین برای نظافت محیط های گسترده و معابر و خیابان‌ های شهری می توانید از این دستگاه استفاده کنید. در مقایسه با مدل های دستی این دستگاه دارای پهنای نظافت و بازدهی بیشتر و ظرفیت مخزن بالاتر می باشد. مثل خودروها این دستگاه جاروی خیابانی دارای صندلی است. بنابراین کاربر برای هدایت آن پشت آن نشسته و آن را با فرمان هدایت خواهد کرد. این دستگاه ها دارای سرعت بالای نظافت بوده و برای نیروهای خدماتی هیچ خستگی ندارند.

انواع جاروی شهری از نظر نوع سیستم محرک

دستگاه های جارو محوطه با در نظر گرفتن نوع سیستم محرک دارای تقسیم بندی های مختلفی می باشند. دستگاه‌ سوییپر صنعتی یا جاروی خیابانی با توجه به نوع سیستم حرکتی شامل مدل های مکانیکی و موتور دار است. مدل های موتور دار معمولاً باتری دار بوده و یا از نوع بنزینی و دیزلی هستند.

سویپر مکانیکی

در این نوع جاروی صنعتی هیچ موتور حرکتی وجود ندارد. این نوع دستگاه ها نیازی به باتری یا بنزین برای عملکرد خود ندارند. همچنین هیچ کدام از اجزای آنها به موتور وابستگی ندارند. برخی از نمونه های سویپر دستی در گروه سویپر مکانیکی قرار می گیرند. زمانی که کاربر برای حرکت جاروی صنعتی را هل می دهد این حرکت باعث می شود تا قسمت‌ های مختلف دستگاه به حرکت درآیند. چون هیچ منبع انرژی در این دستگاه ها وجود ندارد. بنابراین برای محیط هیچ آلودگی نداشته و این موضوع یکی از مزایای آن ها به شمار می آید.

سویپر باتری دار

سویپر باتری دار یکی دیگر از انواع دستگاه جاروی شهری است که در آن یک موتور الکتریکی وجود دارد و انرژی موتور با استفاده از باتری تامین می شود. این نوع دستگاه ها به علت استفاده نکردن از سوخت های فسیلی برای محیط زیست آلودگی ندارند. پس برای فضای بسته بهترین دستگاه جهت نظافت به شمار می ‌آیند. این نوع سویپر صنعتی هم به صورت دستی و هم به صورت سرنشین دار ساخته می ‌شوند.

سویپر بنزینی یا دیزلی

دستگاه جاروی شهری از سوخت فسیلی مانند بنزین، دیزل یا دوگانه سوز استفاده می کند. این دستگاه با نام دستگاه سویپر بنزینی و دیزلی معروف می باشد. این دستگاه از نمونه‌ های دستگاه صنعتی برای نظافت است که به صورت دستی و به صورت سرنشین دار ساخته می‌شود. برای جمع آوری سریع و با کیفیت آلودگی هوا و گرد و خاک از محیط های وسیع و خیابانی از نوع سرنشین‌دار آن استفاده می شود. شما به راحتی می توانید سوخت این نوع دستگاه های جارو شهری را تامین کنید. بنابراین این موضوع سبب شده که این دستگاه یکی از پرکاربردترین دستگاه های جارو محوطه برای نظافت در محیط ‌های گسترده باشد.

 

 

انواع جاروی خیابانی از نظر سیستم تخلیه مخزن

دستگاه جاروی شهری از نظر نوع سیستم تخلیه مخزن شامل تقسیم بندی های مختلفی می باشد. در ادامه این مقاله به معرفی سه دسته از آن ها می پردازیم. در دستگاه سویپر صنعتی و جارو شهری یک مخزن وجود دارد که برای جمع آوری ضایعات و گرد و خاک تعبیه شده است. پس از استفاده از دستگاه لازم است که این مخزن تخلیه شود. برای تخلیه مخزن از دو روش مکانیزه و دستی استفاده می شود. این جارو ها با در نظر گرفتن نوع تخلیه شامل دو نوع سویپر با تخلیه دستی و سویپر با تخلیه مکانیزه هستند.

سوییپر با تخلیه دستی

در دستگاه های سویپر کوچک یا متوسط که دارای مخزنی باحجم کم هستند از سیستم تخلیه دستی استفاده می‌ شود. این دستگاه ها دارای یک اهرم هستند که کاربران می‌ توانند از طریق فشار دادن آن مخزن را از بدنه اصلی دستگاه جدا کنند. بنابراین تخلیه دستگاه به صورت دستی انجام می شود.‌

سوییپر با تخلیه مکانیزه

این نوع دستگاه دارای سیستم تخلیه ای است که برای دستگاه های سیپر صنعتی با مخزن بزرگ کاربرد دارد. زیرا در این دستگاه ها تخلیه به صورت دستی سخت است. همچنین در این نوع سویپر یک جک هیدرولیک وجود دارد که تا ارتفاع دلخواه مخزن سویپر صنعتی را بالا می‌برد و به طور مستقیم می توان آن را داخل سطل زباله تخلیه کرد. یکی از فاکتورهای مهمی که در زمان انتخاب جاروی شهری صنعتی در نظر گرفته می ‌شود میزان ارتفاع تخلیه مخزن است.

خرید بهترین دستگاه جارو شهری

در صورتی که قصد خرید دستگاه جاروی شهری را دارید، متناسب با نیاز خود دو مدل این دستگاه را می توانید خریداری کنید. این دستگاه ها در دسته بندی های کاربردی دو مدل صنعتی و شهری قرار می گیرند. مساحت محیط و کاربرد مورد نظر مهمترین فاکتورها برای خرید بهترین دستگاه می باشد. این دستگاه باید به گونه ای باشد که با مساحت محیط آلوده و کارایی عملی آن تناسب داشته باشد. ما در فروشگاه اسب زر بهترین و مرغوب ترین دستگاه های جارو شهری را ارائه می دهیم.

مزایای استفاده از سوییپر در فرآیند نظافت

استفاده از دستگاه جارو شهری مزایای زیادی به همراه دارد. این دستگاه نظافت صنعتی با رعایت سطح بالایی از استانداردها، عملیات نظافت و جارو کردن را انجام می دهد. از مهمترین مزایای این دستگاه می ‌توان به افزایش بازدهی و بالا رفتن سرعت عملیات نظافت اشاره کرد. همچنین موجب کاهش هزینه های کلی می ‌شود. استفاده از روش های سنتی برای نظافت مثل جارو کردن دستی علاوه بر اینکه تاثیری در پاکیزگی محیط ندارد، بلکه ممکن است موجب انتقال دادن آلودگی ها از محله محلی به محل دیگر شود. در صورتی که استفاده از جاروی شهری جلوی گرد و غبار در فضا و ایجاد مشکلات تنفسی و آلرژی را می گیرد. این دستگاه آسیب های فیزیکی ناشی از جارو کردن را ندارد. بلکه کاربر فقط با هدایت کردن دستگاه می تواند به راحتی محیط را پاکیزه کند. سهولت کاربرد، ساختار ساده دستگاه و همچنین نیاز نداشتن به آموزش های پیچیده برای کاربران از دیگر مزایای این دستگاه می باشد.

پارامتر های مهم در انتخاب سویپر مناسب

اگر می خواهید یک دستگاه جاروی شهری مناسب خریداری کنید، باید به عملکرد مورد انتظار دستگاه و همچنین خدماتی که ارائه می دهد توجه داشته باشید. در صورتی که دستگاه سویپر دارای عملکردی نامتناسب با نیاز شما باشد موجب هدر رفتن هزینه ها خواهد شد. حتی ممکن است این دستگاه مشکلات مختلفی نیز به وجود آورد. برای انتخاب یک دستگاه جاروی شهری پارامترهای مختلفی وجود دارند. یکی از این پارامترها متناسب بودن وسعت محیط با کارایی دستگاه می باشد. همچنین باید به مواردی مانند منبع تغذیه دستگاه دقت کنید. برای محیط هایی که کاملا پوشیده هستند، معمولاً از دستگاه جارو شهری باتری‌ دار استفاده می شود. همچنین برای محیط های باز و محوطه های بیرونی بهتر است که شما دستگاه جارو شهری بنزینی و دیزلی را انتخاب کنید. در زمان خرید دستگاه سویپر باید به مساحت محیط توجه کرد. امکانات و تجهیزات جانبی که دستگاه دارد از موارد دیگری است که هنگام خرید باید در نظر بگیرید.

قیمت دستگاه سویپر

در زمان خرید این دستگاه باید به قیمت آن نیز توجه کرد. با در نظر گرفتن کیفیت ارزش ذاتی و متناسب بودن دستگاه قیمت آن تعیین می شود. در صورتی که دستگاه سویپر دارای کیفیت بالایی باشد، طول عمر آن نیز بالا خواهد بود. عوامل مختلفی مثل برند سازنده، دستی و خودرویی بودن سویپر و کیفیت ساخت آن یا تعداد برس های نظافتی به کار رفته در دستگاه تعیین کننده قیمت آن هستند.

سخن پایانی

دستگاه جاروی محوطه فرایند نظافت شهری و خیابانی را با سرعت بالا انجام می دهد. این دستگاه ها شامل انواع مختلفی هستند. در صورتی که قصد خرید این دستگاه را دارید، ما در فروشگاه اسب زر انواع این دستگاه را با قیمت مناسب عرضه می کنیم.

اطلاعات تماس
وجوه تمایز این شرکت نسبت به سایر شرکتهای مشابه

کارشناسان و متخصصین

توانایی کارشناسان و متخصصین این مجموعه در برقراری ارتباط صحیح با مشتریان

سرعت ارائه خدمات

سرعت در ارائه خدمات پس از فروش ماشین آلات نظافت صنعتی

کیفیت بالای محصولات

کیفیت بالای محصولات همراه با استانداردهای مهم ملی و بین المللی است.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با واحد فروش شرکت اسب زر نماینده رسمی و انحصاری کمپانی claenfix سوئیس در ایران تماس حاصل فرمایید.