غبارگیر صنعتی

غبار گیر صنعتی

خرید غبارگیر صنعتی
قیمت غبارگیر صنعتی
غبارگیر صنعتی ارزان

غبار گیر صنعتی دستگاهی است که برای جذب و جمع آوری غبارهای ایجاد شده از مراحل مختلف تولید در صنایع و تولیدی‌های گوناگون کاربرد دارد. وجود انواع ذرات و غبار در محیط های صنعتی باعث آسیب به دستگاه‌های صنعتی و همچنین بروز مشکلات و بیماری‌هایی در کارکنان آن بخش‌ها می‌شود. بعضی از این آلودگی‌ها و ذرات سمی و خطرناک هستند. بنابراین دستگاه غبارگیر صنعتی با کارایی زیادی که دارد قبل از ورود این مواد به محیط، آن‌ها را جذب می‌کند. این دستگاه انواع مختلف و ویژگی‌های متعددی دارد که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

اجزای تشکیل دهنده غبار گیر صنعتی

اجزای تشکیل دهنده این سیستم نظافتی شامل کیسه فیلتر است که می‌توان گفت از مهم‌ترین اجزای این دستگاه به شمار می‌رود. از دیگر اجزای این دستگاه می‌توان به سیستم تمیز کننده هوا یا همان ویبراتور، فن مکنده فشار قوی هاپر یا مخزن جمع آوری گرد و غبار، سیستم سریع هوابندی ساده، سیستم شستشو برای تمیز کردن فیلترها اشاره کرد. این تجهیزات با کمی تفاوت در انواع دستگاه‌های غبار گیر صنعتی تعبیه می‌شود.

 

اجزای تشکیل دهنده غبار گیر صنعتی

 

نحوه عملکرد غبارگیر صنعتی

با توجه به این که در محیط های صنعتی سلامت کارکنان و دستگاه‌های صنعتی حرف اول را می‌زند استفاده از غبار گیر صنعتی بسیار حائز اهمیت است. این دستگاه‌ها یا به طور مستقیم به انواع دستگاه‌هایی که تولید ذرات و گرد و غبار می‌کنند؛ متصل می‌شوند یا در درون دستگاه‌های چون هود قرار می‌گیرند. علاوه بر این، غبارگیرهای صنعتی می‌توانند مانند یک خرطوم به قسمتی از دستگاه یا به کانالی که نزدیک به محل ایجاد گرد و غبار است نصب شوند و ذرات و آلودگی‌ها را جمع آوری کنند. همچنین اگر این دستگاه‌ها به فیلتر مناسبی تجهیز باشند به راحتی می‌توانند تراشه‌ها و انواع ذرات را جدا نمایند. باید توجه کرد که فقط ذرات ریز و شناور در هوا توسط این دستگاه مکیده می‌شوند و به دلیل حجیم بودن ذرات سنگین روی زمین قادر به جمع آوری آن‌ها نیستند. همچنین خوب است بدانید با خاموش کردن دستگاه غبار گیر صنعتی کیسه فیلترها به طور خودکار تمیز می‌شوند.

انواع سیستم غبار گیر صنعتی

دستگاه غبار گیر صنعتی در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای بهره بری و کارایی بیشتر و بهتر دستگاه‌ها بهتر است که با انواع سیستم غبار گیری صنعتی آشنا شوید. همچنین اگر قصد خرید این دستگاه را دارید لازم است با توجه به کارایی آن، سیستم مورد نظر را خریداری نمایید. در ادامه انواع سیستم‌های غبارگیر صنعتی به طور مفصل بررسی می‌شود.

 بگ فیلتر یا فیلترهای کیسه ای

عملکرد این سیستم به طوری است که ذرات موجود توسط عملیاتی مکیده و وارد دستگاه می‌شود. سپس با توجه به جنس الیاف کیسه، غبار روی کیسه می‌نشیند و هوای تمیز بیرون می‌رود. از سیستم غبار گیر بگ فیلتر به دلیل کارایی و راندمان بالایی که دارد در بیشتر صنایع استفاده می‌کنند. این سیستم با نام‌های دیگری چون غبار گیر خشک و غبار گیر کیسه ای نیز شناخته می‌شود.

 

 بگ فیلتر یا فیلترهای کیسه ای

 

سیستم‌های غبار گیر الکتروفیلتر

کارایی این سیستم در جذب آلاینده هایی چون مونواکسید کربن، نیتروژن فرم آلدئید و ترکیبات گازی و سمی است. سیستم غبار گیری الکتروفیلتر در کارخانه‌هایی چون کارخانه سیمان، آهک، گچ و صنایع تولید آهن و فولاد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فیلتر هیبرید

در این نوع غبار گیری دو نوع سیستم الکتروفیلتر و بگ فیلتر با هم ادغام شده‌اند که بسیار بادوام هستند. این سیستم در دو نوع پیشرفته و معمولی موجود است. فیلترهای هیبرید معمولی از دو بخش غبارگیر الکتروفیلتر و بخش دوم که یک فیلتر پارچه ای است و روی الکتروفیلتر قرار دارد تشکیل شده است. در نوع پیشرفته غبار گیر الکتروفیلتر و پارچه ای درون یک حوزه قرار دارند.

سیستم غبار گیر صنعتی سیلکون

یکی دیگر از سیستم‌های غبار گیری صنعتی دستگاه سیلکون است. این دستگاه به گونه‌ای طراحی شده است که ذرات سنگین و خاکروبه‌ها در یک محل و ذرات ریز و سبک‌تر در محل دیگری جمع آوری می‌شوند. بیشترین کاربرد این سیستم برای کارخانه‌هایی است که به نوعی با گرد و غبار سر و کار دارند. یکی دیگر از این سیستم‌ها سیستم اسکرابر است که با پاشیدن آب بر روی ذرات آن‌ها را جمع می‌کند. در این میان اگر شما هم به دنبال خرید بهترین دستگاه غبارگیر هشتید خوب است بدانید شرکت اسب زر یکی از تولیدکنندگان و واردکنندگان انواع دستگاه‌های نظافتی از جمله بخارشوی و انواع مکنده های صنعتی می‌باشد که توانسته در این زمینه مشتریان را راضی نگه دارد.

 

بررسی مزایای استفاده از غبارگیر صنعتی

 

بررسی مزایای استفاده از غبارگیر صنعتی

از مهم‌ترین مزایای استفاده از دستگاه غبار گیر صنعتی در صنایع مختلف می‌توان به محافظت از کارکنان و وسایل محیط صنعتی در برابر ذرات و آلودگی‌ها اشاره کرد. سرعت مکش این دستگاه‌ها بسیار بالا است که سبب می‌شود حجم زیادی از گرد و غبار به سرعت و آسانی از محیط جمع شوند. این دستگاه‌ها قابلیت افزودن چند انشعاب در دهانه فن مکنده دارند که می‌توان از دو نقطه به جمع آوری غبار و ذرات پرداخت. از بعضی از این ذرات که با استفاده از دستگاه غبار گیر صنعتی می‌توان به جمع آوری آن‌ها پرداخت می‌توان محصولات با ارزشی تولید کرد. همچنین این دستگاه‌ها قابلیت جابه‌جایی دارند و می‌توان به راحتی آن‌ها را از محلی به محل دیگر انتقال داد. علی رغم اینکه که در سیستم‌های مکنده مرکزی برای این جابه‌جایی و انتقال باید هزینه‌ی زیادی پرداخت.

کاربرد غبارگیر صنعتی در صنایع

دستگاه غبار گیر صنعتی به دلیل کارایی که دارد به یک ابزار مهم در صنایع مختلف تبدیل شده است. وجود این دستگاه در کارخانه‌ها و تولیدی‌ها سبب بهبود و حفظ کیفیت محصولات تولیدی می‌شود. به این صورت که با مکش سریع غبار و جذب بالای ذرات آلاینده از نفوذ آن به داخل محصولات و تداخل در کیفیت محصولات جلوگیری می‌کند. عموماً از دستگاه غبارگیر صنعتی در صنایع غذایی، صنایع شیمیایی، صنایع مرتبط با انرژی، کارخانه‌های تولید سیمان و مواد معدنی، صنایع فولاد و آهن و صنایع دارویی استفاده می‌شود.

 

خرید بهترین غبار گیر صنعتی

 

خرید بهترین غبار گیر صنعتی

حال که فهمیدید که دستگاه غبارگیر صنعتی در انواع مختلفی تولید می‌شود هنگام خرید این دستگاه باید توجه کنید که برای چه حرفه‌ای به دنبال دستگاه غبار گیر صنعتی هستید؟ توجه به مکان نصب غبار گیر یکی دیگر از نکات خرید این دستگاه به شمار می‌رود. برای مثال دستگاهی که در داخل کارگاه نصب می‌شود با دستگاه غبار گیری که در بیرون کارگاه نصب می‌شود متفاوت است. همچنین توجه به جنس و ویژگی‌های ذراتی که قصد جمع آوری و جداسازی را دارید؛ نیز بسیار اهمیت دارد. علاوه بر این باید در نظر داشته باشید که از غبارگیر صنعتی به طور پیوسته می‌خواهید استفاده کنید یا غیر متناوب؟ با این حال ما در شرکت اسب زر تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا محصولاتی از جمله جارو برقی صنعتی، بخار شوی و انواع غبار گیر صنعتی را با بهترین کیفیت و گارانتی خوب و طولانی مدت به مشتریان خود عرضه کنیم.

سخن پایانی

حال که با اهمیت کار دستگاه غبار گیر صنعتی آشنا شدید بهتر است که زمان خرید این دستگاه به مراکز معتبر مراجعه نمایید. پیشنهاد ما خرید این محصول از کمپانی اسب زر است. این شرکت با 20 سال سابقه واردات و تولید انواع دستگاه‌های نظافتی صنعتی توسط افراد مجرب توانسته به یک کمپانی موفق در این زمینه تبدیل شود. همچنین ما در شرکت اسب زر توانسته‌ایم با ارائه خدمات پس از فروش سبب رضایت بسیاری از مشتریان گردیم.

اطلاعات تماس
وجوه تمایز این شرکت نسبت به سایر شرکتهای مشابه

کارشناسان و متخصصین

توانایی کارشناسان و متخصصین این مجموعه در برقراری ارتباط صحیح با مشتریان

سرعت ارائه خدمات

سرعت در ارائه خدمات پس از فروش ماشین آلات نظافت صنعتی

کیفیت بالای محصولات

کیفیت بالای محصولات همراه با استانداردهای مهم ملی و بین المللی است.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با واحد فروش شرکت اسب زر نماینده رسمی تماس حاصل فرمایید.