فن دمنده

فن دمنده

اطلاعات تماس
وجوه تمایز این شرکت نسبت به سایر شرکتهای مشابه

کارشناسان و متخصصین

توانایی کارشناسان و متخصصین این مجموعه در برقراری ارتباط صحیح با مشتریان

سرعت ارائه خدمات

سرعت در ارائه خدمات پس از فروش ماشین آلات نظافت صنعتی

کیفیت بالای محصولات

کیفیت بالای محصولات همراه با استانداردهای مهم ملی و بین المللی است.

فن دمنده HURRICAN

به زودی اطلاعات این محصول اضافه خواهد شد.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با واحد فروش شرکت اسب زر نماینده رسمی و انحصاری کمپانی claenfix سوئیس در ایران تماس حاصل فرمایید.
                                                                                              مشخصات کلی 
حداکثر قدرت 3 مرحله حداکثر 1200 وات
گردش هوا 105 متر مکعب در دقیقه
طول کابل 7 متر
وزن 18.5 کیلوگرم
ابعاد 50 / 45 / 48 سانتیمتر
مراحل تهویه 3
سطح سر و صدا 3 مرحله 76 dBA
مقدار هوای در حال گردش 3 مرحله 6200 متر مکعب در ساعت

فن دمنده

فن دمنده دستگاهی است که استفاده‌های زیادی دارد‌. این نوع فن همچون هواکش های صنعتی در انواع مختلف تولید می‌شود که مهم‌ترین استفاده آن فراهم نمودن جریان ثابت گازها ازجمله هوا برای انجام فرایندهای مکانیکی، صنعتی و غیره می‌باشد. این امر موجب شده است تا هم اکنون در بازار انواع مختلفی از دمنده‌های صنعتی و غیر صنعتی موجود باشد.

فن دمنده چیست؟

فن دمنده چیست؟

هواکش دمنده به طور کلی وسیله ای است که انواع مختلفی از آن امروزه در بازار موجود است. این فن‌ها در واقع همچون فرهای مکنده برای گردش هوا مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از فن دمنده می‌توان هوای محیط اطراف را به آسانی در نقاط مختلف به گردش درآورد. به طور کلی در هر فرایندی که نیاز به جریان انداختن هوا و دیگر گازها باشد همچون تهویه، سرمایش، مکش و حمل و نقل از این دمنده‌ها استفاده می‌شود. به طوری که بسته به نوع کاربرد آن انواع مختلفی از این دستگاه‌ها را ما در فروشگاه اسب زر ارائه می‌دهیم.

معرفی دمنده سانتریفوژ

از جمله انواع دمنده صنعتی که کاربرد زیادی دارد، فن دمنده سانتریفیوژ می‌باشد. در این نوع دمنده صنعتی از پروانه‌های پر سرعت استفاده شده است که موجب می‌شود جابجایی هوا و دیگر گازها در مدت زمان بسیار کمی انجام گیرد. این پره‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که جهت گیری های مختلفی چون خمیده به جلو، خمیده به عقب را یا رادیال دارد. حال از جمله مهم‌ترین کاربردهای این نوع دمنده صنعتی عبارت‌اند از:

  • استفاده برای سیستم های احتراق
  • تامین هوای سیستم های خشک سازی و سرمایش
  • کنترل گرد و غبار
  • استفاده در سیستم های انتقال هوا

 

معرفی دمنده سانتریفوژ

کاربرد دمنده جابجایی مثبت

دیگر نوع دمنده، دمنده‌های جابجایی مثبت هستند که دارای ابزارهای مکانیکی می‌باشند. دمنده جابجایی مثبت با استفاده از این ابزارها می‌تواند موجب فشرده شدن مایع شود و در نهایت همان طور که نیاز است فشار و سرعت را افزایش می‌دهد. اکثر اوقات این نوع فن دمنده صنعتی با جفت شدن مستقیم با موتورهای الکتریکی به حرکت درمی‌آید. به طوری که اگر بخواهیم مهم‌ترین کاربردهای آن را بیان کنیم می‌توانیم به انتقال پنوماتیک هوادهی فاضلاب فلاشینگ فیلتر تقویت گاز و دیگر صنایع پتروشیمی اشاره کرد.

دمنده صنعتی فشار قوی

همان‌طور که از اسم دمنده صنعتی فشار قوی مشخص است طبیعتاً درمیابیم که این نوع فن دمنده برای کاربردهای صنعتی که فشار بسیار زیادی دارند و واقعاً سنگین هستند کاربرد خواهد داشت. مثلاً در مکان‌هایی که هوا گرم و سنگین باشد و نیاز به جابجایی مرتب هوا نیاز باشد استفاده می‌گردد. مهم‌ترین موارد کاربرد این نوع فن دمنده برای حمل و نقل، خشک کردن و تهویه است.

استفاده از دمنده صنعتی برای آسمان نما

استفاده از دمنده صنعتی برای آسمان نما

علاوه بر آنچه بیان شد یکی دیگر از با کاربردهای دمنده هوا برای برپایی چادرهای بادی آسمان نما سیار می‌باشد. این نوع فن دمنده نیز در مدل های متنوعی تولید می‌شود که به طور کلی می‌توان گفت هر چه قدرت دستگاه بالاتر باشد کارکرد بهتری خواهد داشت لذا زودتر می‌تواند این چادرها را باد کند.

تفاوت های فن دمنده و فن مکنده

فن دمنده و مکنده به طور کلی دو نوع هواکش صنعتی هستند که تفاوت‌هایی در لحاظ کارکرد و همچنین از لحاظ فنی خواهند داشت. در خصوص تفاوت های کارکرد این هواکش ها باید بدانید فن‌های دمنده جزو فن‌های مکانیکی هستند که دارای یک هواکش است. از این رو می‌تواند هوای تولید شده را در نقاط مختلف هدایت کند. این فن‌ها تنها یک نقطه مشخص را خنک می‌کند از این رو تأثیر خود را بر روی ناحیه روبه رو حس می‌کند. اما فن‌های مکنده به گونه‌ای است که نباید در نقاطی که نیاز به نصب هواکش است استفاده شوند. این فن‌ها برای تولید گاز از فشار کمتری استفاده می‌کنند اما دمنده‌های صنعتی برای همان مقدار گاز فشار بیشتری را تولید خواهند نمود. نکته قابل توجه دیگر در خصوص دمنده صنعتی سبک‌تر بودن پروانه آن است. دقت داشته باشید ساخت فن‌های مکنده به گونه‌ای است که در آن از موتور و تیغه های استفاده شده که هر کدام از آن‌ها وظیفه هدایت کردن و اداره کردن جریان الکتریسیته به محیط اطراف را دارند؛ بر عهده می‌گیرند. اما فن دمنده از پوشش بیرونی، ورودی و خروجی و یک فن تشکیل شده که میزان هوا را در مکانی مشخص تولید خواهد کرد.

 

دیگر کاربردهای دمنده صنعتی

دیگر کاربردهای دمنده صنعتی

علاوه بر آنچه در خصوص موارد استفاده از انواع دمنده صنعتی گفته شد اگر بخواهیم دیگر کاربردهای این نوع دستگاه را مورد بررسی قرار دهیم لازم است بدانید دیگر کاربرد فن دمنده در مکان‌هایی است که نیاز به جریان گاز دارد تا از وقوع آتش سوزی جلوگیری شود. همچنین در گلخانه‌ها و کارگاه‌هایی که بالا رفتن دمای محیط موجب از کار افتادن دستگاه‌های تولید می‌شود نیز این هواکش ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در رستوران‌ها نیز از هواکش دمنده برای تنظیم کردن دمای محیط و همچنین پیشگیری از وقوع حوادث استفاده می‌شود. دیگر استفاده این هواکش ها مربوط به سایت های ساختمانی برای خشک کردن و خنک کردن محیط ها است. در محیط‌ های ورزشی سربسته که به سرعت هوای محیط گرم و مرطوب می‌شود نیز از این هواکش ها بهره می‌برند. همچنین لازم است بدانید نوعی از دمنده‌های کوچک که قدرت کمتری دارند برای پاک کردن سطوح روی کیبوردها و کامپیوترها استفاده می‌کنند.

نکات مهم در خرید فن دمنده

امروزه در مکان های صنعتی استفاده از فن اهمیت ویژه‌ای دارد که موجب تهویه هوا خواهد شد. اگرچه در گذشته از روش ‌های سنتی چون باز کردن درب و پنجره‌ها برای تهویه هوا استفاده می‌شده اما در حال حاضر این روش دیگر کاربرد ندارد و نیاز است از فن‌های صنعتی استفاده شود. چنانچه قصد خرید دمنده صنعتی را دارید باید بدانید این نوع هواکش سایزهای مختلفی دارد که جهت خرید بهتر باید نوع کاربرد آن را مد نظر قرار دهید. همچنین نوع این فن باید ابتدا مورد بررسی قرار گیرد و با استفاده از کمک افراد متخصص بهترین هواکش دمنده انتخاب گردد. لذا در وب‌سایت اسب زر که در حال حاضر فروش انواع مکنده شهری و فن دمنده انجام می‌گیرد بهترین محصولات را با کیفیت بالا و قیمت مناسب به شما عرضه می‌کنیم.

 

نکات مهم در خرید فن دمنده

 

سخن پایانی

خرید انواع مکنده شهری و فن دمنده که از طریق فروشگاه ما امکان‌پذیر است این امکان را به شما می‌دهد تا در سریع ترین زمان ممکن با متخصص این فن‌ها در ارتباط باشید و اطلاعات کاملی در خصوص آن به دست آورد. با توجه به کاربردهای متعدد فن‌های دمنده، طبیعتاً امروزه انواع مختلفی از این فن‌ها ارائه می‌شود.