مکنده شهری
مکنده شهری

مکنده شهری نوعی وسیله‌ای نظافتی است که عملکرد بسیار خوبی دارد و برای نظافت بسیاری از محیط ها و اماکن شهری استفاده می‌شود. در واقع می‌توان گفت این دستگاه رده سخت کار دستگاه جارو برقی صنعتی است. از این ‌رو کارکردی که دارد برای عملیات‌های سخت و سنگین صنعتی می‌باشد. بدنه مکنده صنعتی کاملاً از فولاد است و مخزن آن به قدری قوی می‌باشد که در زمان ایجاد خلأ با درصد بالا، دچار فرورفتگی نمی‌شود.

مکنده شهری چیست؟

از جمله انواع دستگاه های نظافتی بسیار سودمند که کارکردهای زیادی در پارک‌ها، محیط های شهری، مجتمع های تجاری، مراکز خرید، دانشگاه ‌ها، معابر، پیاده روها و بسیاری از دیگر مراکز دارد مکنده شهری است. از آنجایی که این دستگاه کارایی بالا و مزایای متعددی دارد امروزه بهترین نمونه‌های آن را ما در فروشگاه اسب زر ارائه می‌دهیم. توجه داشته باشید اگر چه ابعاد این جارو برقی بسیار بزرگ است اما به دلیل ساختار ساده‌ای که دارد کاربرد آن بسیار آسان می‌باشد. لازم است بدانید این دستگاه همچون جارو برقی به صورت دستی هدایت می‌شود. اما به دلیل موتور جلو برنده که دارد برای حرکت آن نیاز به صرف انرژی زیادی نخواهد بود.

 

مکنده شهری چیست؟

 

اساس کار مکنده صنعتی

با توجه به اینکه گفته شد مکنده شهری به راحتی جا به جا می‌شود و مجهز به چرخ های قابل چرخش در ۳۶۰ درجه است طبیعتاً نیاز به صرف انرژی زیاد برای به عقب راندن یا به جلو راندن این دستگاه نخواهد بود. طراحی این دستگاه به گونه‌ای است که از یک خرطومی با قطر زیاد برخوردار می‌باشد. از این رو بهترین ابزار برای جمع کردن پسماندهای جامد و خشک کوچک و بزرگ خواهد بود. اساس کار این جارو برقی به گونه‌ای است که اگر پمپ آن عملکرد صحیح داشته باشد. دیگر اجزا نیز کار خود را به درستی انجام می‌دهند. لذا این پمپ مکنده مهم‌ترین وظیفه‌ای که دارد انتقال هوای داخل مقصد به بیرون خواهد بود.

مزایای استفاده از مکنده صنعتی

با توجه به اینکه گفته شد در حال حاضر استفاده از مکنده شهری بسیار رونق پیدا کرده است، طبیعتاً درمی‌یابیم که این دستگاه مزایای زیادی دارد. همان‌طور که گفته شد مکنده صنعتی این قابلیت را دارد تا انواع آلودگی‌های سخت و سنگین را از معابر جمع آوری کند. همچنین شما می‌توانید آلودگی‌های مایع را نیز با استفاده از این دستگاه جمع آوری کنید. ظرفیت بالای نظافت مکنده صنعتی به گونه‌ای است که شما بدون دردسر خواهید توانست سطوحی با متراژ بالا را تمیز نمایید. همچنین سرعت و قدرت مکش بالای آن به شما این امکان را می‌دهد تا در کمترین زمان سطح مورد نظر را تمیز کنید. از آنجایی که مخازن این مکنده در حجم‌های مناسب طراحی شده است در دفعات کم نیاز به تخلیه نخواهد داشت.

 

مزایای استفاده از مکنده صنعتی

 

مکنده شهری باتری دار

علاوه بر آنچه در خصوص مزایای مکنده شهری گفته شد لازم است بدانید در حال حاضر ما در فروشگاه اسب زر انواع مختلف فن دمنده و همچنین مکنده‌ها را عرضه می‌داریم. و اما یکی از انواع پرکاربرد مکنده صنعتی، مکنده‌های باتری دار است که در آن دو باتری ۲۴ ولت به کار برده می‌شود. یکی از این باتری‌ها برای تغذیه موتور مکش استفاده شده و دیگری برای به حرکت درآوردن دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. وقتی شما این دو باتری را شارژ می‌کنید دستگاه به صورت میانگین ۸ الی ۱۲ ساعت قابلیت کارکرد خواهد داشت. از آنجایی که این دستگاه به موتور الکتریکی مجهز شده است هیچ گونه آلودگی زیست محیطی به وجود نمی‌آورد. از طرفی با وجود سر و صدای پایین آلودگی صوتی نیز ایجاد نمی‌کند و امکان حرکت رو به جلو و رو به عقب را دارد. از این رو سطح ایمنی کار را بالا برده است.

مکنده صنعتی بنزینی

دیگر نوع مکنده صنعتی، مکنده‌های بنزینی است که دارای موتور بنزینی می‌باشد. توجه داشته باشید یکی از مهم‌ترین مزایای دستگاه مکنده شهری بنزینی نسبت به نوع باتری دارد، قدرت بالاتر آن خواهد بود. البته باید بدانید این دستگاه در کیفیت‌های مختلف تولید شده از این رو کارایی متفاوتی دارد.

موتور مکنده صنعتی

در خصوص اجزای مختلف دستگاه مکنده شهری باید بدانید این دستگاه بدنه‌ای بادوام دارد و دارای یک شاسی چرخ‌دار و خرطومی می‌باشد. همچنین از جمله اجزای بسیار مهم که نقش اساسی در به حرکت درآوردن این دستگاه ایفا می‌کند. مهم‌ترین وظیفه‌ای که موتور مکنده شهری دارد، تأمین انرژی برای حرکت پمپ و چرخش این جارو برقی است. دقت داشته باشید این مکنده‌ها با توجه به حجم کار و کاربردی که دارد در دسته‌های مختلفی قرار می‌گیرد از این رو موتور آن نیز باید بسته به این کارکرد انتخاب شود.

 

موتور مکنده صنعتی

 

مخزن جاروبرقی صنعتی

دیگر جزء مهم در مکنده‌های صنعتی مخزن آن است که با وجود اهمیت بالا طراحی آن پیچیدگی چندانی ندارد. آلودگی‌ها بلافاصله بعد از اینکه از سطح جمع می‌شوند در این مخازن نگهداری می‌گردند‌ از این رو باید استقامت این مخزن بسیار بالا باشد تا بتواند فشاری که از حجم بالای آلودگی‌ها وارد می‌شود را تحمل نماید.

دیگر بخش های مهم مکنده شهری

علاوه بر آنچه بیان شد فیلترها دیگر جزء مهمِ مکنده شهری هستند. این فیلترها برای جلوگیری از بازگشت آلودگی‌ها و گرد و غبار به فضا نقش بسیار مهمی دارد لذا آلودگی‌ها را به خود جذب می‌کند. در هنگام نظافت سلامت کارکنان و همچنین ماشین ‌آلات را حفظ خواهد کرد. این فیلترها در مکنده‌های صنعتی در دو نوع فیلتر ورودی و فیلتر خروجی تقسیم‌ بندی می‌شود. به طوری که فیلتر ورودی آن از وارد شدن ذرات و آلودگی‌ها به داخل پمپ پیشگیری می‌کند و اما فیلتر خروجی به گونه‌ای موجب می‌شود آلودگی هوا و ذرات ریز مجدداً وارد نشوند. نازل و خرطومی مکنده نیز کاربرد مختص به خود را دارد به طوری که نازل‌ها مستقیماً با آلودگی‌ها در ارتباط هستند و این آلودگی‌ها را به مخزن انتقال می‌دهند. از این رو باید دارای ویژگی الکترواستاتیک باشد.

 

نکات مهم در استفاده از مکنده صنعتی

 

نکات مهم در استفاده از مکنده صنعتی

با استفاده از این وسیله نیز لازم است موارد بسیاری را رعایت کنید که در این میان می‌توان به نکات زیر اشاره نمود:

  • خرید مکنده صنعتی متناسب با فضای مد نظر
  • خرید مکنده دارای فیلتر مخصوص مایعات برای محیط هایی که ذرات معلق مایع دارد
  • توجه به شرکت سازنده و گارانتی دستگاه
  • بررسی تکفاز یا سه فاز بودن موتور دستگاه
  • توجه به تعداد و حجم کیسه های جمع آوری زباله دستگاه

سخن پایانی

مکنده شهری که یکی از وسایل نظافتی بسیار مهم است کاربردهای صنعتی زیادی دارد. به طور کلی باید بدانید این نوع مکنده اجزا مختلفی دارد. هر کدام از این اجزا که کاربرد درستی داشته باشد به بهتر شدن کارکرد دستگاه کمک می‌کند. در این بین ما سعی کرده‌ایم در فروشگاه اسب زر انواع فن دمنده و مکنده صنعتی را با کیفیت خوب ارائه دهیم.

اطلاعات تماس
وجوه تمایز این شرکت نسبت به سایر شرکتهای مشابه

کارشناسان و متخصصین

توانایی کارشناسان و متخصصین این مجموعه در برقراری ارتباط صحیح با مشتریان

سرعت ارائه خدمات

سرعت در ارائه خدمات پس از فروش ماشین آلات نظافت صنعتی

کیفیت بالای محصولات

کیفیت بالای محصولات همراه با استانداردهای مهم ملی و بین المللی است.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با واحد فروش شرکت اسب زر نماینده رسمی و انحصاری کمپانی claenfix سوئیس در ایران تماس حاصل فرمایید.