مکنده مرکزی
مکنده مرکزی
خرید مکنده مرکزی
قیمت مکنده مرکزی
مکنده مرکزی ارزان

مکنده مرکزی نوعی دستگاه است که برای انتقال و جمع آوری انواع مواد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه را می‌توان از انواع جاروبرقی های صنعتی دانست که در مراکز مسکونی، اداری صنعتی و تجاری کاربرد دارد. امروزه کاهش آلودی محیط و پاک بودن هوا از مهم‌ترین معیارهای هر کارخانه و صنعتی می‌باشد. از این رو صاحبان مشاغل برای جمع آوری و کاهش در میزان گرد و غبار از دستگاه‌های صنعتی متنوعی استفاده می‌کنند. دستگاه مکنده‌ی مرکزی یکی از این دستگاه‌ها به شمار می‌رود که برای بیشتر تولیدی‌ها و کارخانه‌ها یک وسیله ضروری است.

نحوه عملکرد مکنده مرکزی

این دستگاه به صورت ثابت در یک جا قرار می‌گیرد و بدون نیاز به جابه‌جایی توسط اتصال لوله خرطومی به خروجی لوله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. موتور این دستگاه می‌تواند از انواع مختلفی شامل موتور دیزلی، موتور الکتریکی یا موتور هواکار باشد. این موتورها سبب ایجاد فشار منفی در محفظه دستگاه مکنده مرکزی می‌شوند که موجب می‌شود انواع مواد جامد و مایع که در مسیر جریان مکش باشند؛ جمع آوری شوند. از مهم‌ترین تجهیزات این دستگاه می‌توان به فیلتر مکش قدرتمند، هوابند چرخان یا محفظه عایق بندی شده، مجموعه ابزارهای مکش، زانویی ها، مفصل ها، کلیدهای شروع و توقف کار اشاره کرد.

 

نحوه عملکرد مکنده مرکزی

 

مشخصات بهترین مکنده مرکزی

دستگاه مکنده مرکزی برای حذف، جمع آوری و انتقال سریع انواع آلودگی‌ها و مواد در مکان های تجاری و صنعتی و در مراکز مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بهترین دستگاه مکنده‌ی مرکزی باید از نظر ملاک های زیر مورد بررسی قرار بگیرد:

 • سرعت مکش: یکی از مهم‌ترین ملاک های تشخیص کیفیت دستگاه مکنده‌ی مرکزی سرعت مکش آن است. علاوه بر قدرت موتور اجزایی مثل نوع فیلتر، فن و سایکون ها بر روی این مشخصه تأثیر می‌گذارند.
 • قدرت مکش: قدرت مکش در دستگاه مکنده یکی دیگر از ملاک های تشخیص کیفی این دستگاه می‌باشد. قدرت مکش نیرویی است که آلودگی‌ها و ذرات را به داخل مخزن می‌کشد.
 • توان موتور: توان موتور از دیگر مشخصات بهترین دستگاه مکنده مرکزی می‌باشد. به این صورت که هرچه قدرت و سرعت مکش بالاتر باشد توان موتور نیز بیشتر است.
 • فیلتراسیون و سیستم تمیز کننده آن: از اجزای مهم دستگاه مکنده‌ی مرکزی می‌توان به فیلتر آن اشاره کرد که هرچه از کیفیت بالاتری برخوردار باشد از ورود ذرات به داخل پمپ و موتور جلوگیری می‌شود.

تولیدکننده مکنده مرکزی

تولیدکننده مکنده مرکزی

بیشترین کاربرد این دستگاه در کارخانه‌ها و تولیدی‌هایی است که با مواد پودری و گرانولی سر و کار دارند. این دستگاه مکنده‌ی مرکزی تا فشار منفی 900 میلی بار و مکش هوای 10000 متر مکعب در ساعت قابل ارائه می‌باشد که به وسیله شبکه های لوله کشی در کارخانه‌ها و تولیدی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این میان ما در شرکت اسب زر برای تولید انواع دستگاه‌ها از جمله دستگاه مکنده مرکزی و سیستم انتقال مواد پنوماتیک از آخرین متدهای روز دنیا توسط افراد متخصص و از بهترین قطعات و مواد استفاده می‌کنیم. همچنین خدمات پس از فروش به مدت 10 سال تضمین می‌شود. شرکت اسب زر دستگاه مکنده مرکزی را اختصاصاً برای مجموعه‌ها و شرکت‌هایی که سفارش می‌دهند با توجه به نوع استفاده‌ای که از آن می‌خواهد داشته باشند طراحی و تولید می‌کند.

اهمیت استفاده از مکنده مرکزی

دستگاه مکنده مرکزی قدرت بالایی در مکش انواع ضایعات دارد. اگر این دستگاه به صورت مناسب طرحی شده باشد می‌توان برای نظافت و جمع آوری ضایعات و برگرداندن دوباره آن به چرخه تولید استفاده کرد. از دیگر مزایای مهم استفاده از دستگاه مکنده‌ی مرکزی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از دستگاه مکنده‌ی مرکزی سبب ایجاد ایمنی در محیط می‌شود
 • افزایش سطح سلامت کارکنان
 • افزایش عمر مفید تجهیزات و ماشین آلات صنعتی
 • مبارزه با حشرات و آلودگی‌ها
 • راندمان کاری بیشتر
 • سهولت و تسریع در فرآیند نظافت

 

اهمیت استفاده از مکنده مرکزی

 

نکات مهم در انتخاب مکنده‌ی مرکزی

مکنده مرکزی از دستگاه‌های صنعتی است که استفاده از آن در محیط های صنعتی راندمان کارای را تا حد زیادی بالا می‌برد. با توجه به این که این دستگاه برای هر نیازی به صورت‌های مختلفی طراحی شده است؛ برای خرید این دستگاه باید پارامترهای مختلفی را در نظر گرفت که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع مواد که نیاز به انتقال و جمع آوری دارد
 • مساحت و ابعاد فضایی که در آنجا مورد استفاده قرار می‌گیرد
 • تعداد انشعابات مورد نیاز
 • تعداد انشعابات جهت کار هم‌زمان
 • حجم کاری روزانه
 • نوع فیلتراسیون مکنده
 • حجم مخزن

 

کاربرد مکنده مرکزی در صنایع

 

کاربرد مکنده مرکزی در صنایع

با توجه به کارایی بالای دستگاه مکنده مرکزی در بسیاری از کارخانه‌ها و تولیدی‌های پیشرفته از این دستگاه استفاده می‌شود. این دستگاه به دلیل داشتن قدرت بالا در مکش انواع مواد در کارخانه تولید سیمان بسیار کاربرد دارد چرا که در هنگام تولید سیمان بخش زیادی از آن در هوا و محیط پراکنده می‌شود که اگر جمع آوری نگردد علاوه بر آسیبی که به تجهیزات و کارکنان وارد می‌شود دور ریز این محصول را زیاد می‌کند با استفاده از دستگاه مکنده‌ی مرکزی در کارخانه سیمان عمر تجهیزات و سلامت کارکنان تا حد زیادی بالا می‌رود. از صنایع دیگری که مکنده مرکزی در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد کارخانه داروسازی است به این صورت که در هنگام بسته بندی ورق‌های خالی را از چرخه تولید جدا می‌کند. کارخانه فولاد هم از دیگر مجموعه‌هایی است که استفاده از این دستگاه بسیار حائز اهمیت است.

سخن پایانی

با توجه به این که مکنده‌ی مرکزی یک دستگاه ثابت است و از طریق لوله کشی امکان استفاده از آن وجود دارد. توجه به ماهیت مواد و محیط نقش مهمی در انتخاب دستگاه مکنده مرکزی دارد. علاوه بر این معیارها، تکنولوژی آن در هنگام خرید این محصول بسیار مهم است. همچنین می‌توان تجهیزات مختلفی را روی این سیستم نصب کرد که سبب کارایی بیشتر آن می‌گردد. ما در شرکت اسب زر انواع محصولات نظافتی و انتقال مواد از جمله سیستم انتقال مواد پنوماتیک و انواع دستگاه‌های مکنده صنعتی را با پیشرفته ترین و بروزترین استانداردهای مهم جهانی عرضه می‌نماییم.

اطلاعات تماس
وجوه تمایز این شرکت نسبت به سایر شرکتهای مشابه

کارشناسان و متخصصین

توانایی کارشناسان و متخصصین این مجموعه در برقراری ارتباط صحیح با مشتریان

سرعت ارائه خدمات

سرعت در ارائه خدمات پس از فروش ماشین آلات نظافت صنعتی

کیفیت بالای محصولات

کیفیت بالای محصولات همراه با استانداردهای مهم ملی و بین المللی است.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با واحد فروش شرکت اسب زر تماس حاصل فرمایید.