وکیوم لودر
وکیوم لودر
خرید وکیوم لودر
انواع وکیوم لودر
وکیوم لودر حرفه ای

وکیوم لودر یک دستگاه نظافتی است. این دستگاه بر روی یک کامیون یا شاسی چرخ دار نصب می‌شود و قابلیت جا به جایی دارد. این دستگاه یک مکنده بسیار قوی است که سرعت و قدرت مکش آن بسیار بالا است. امروزه در کارخانه‌ها و مراکز صنعتی از لودر وکیوم برای جمع آوری و انتقال انواع مواد استفاده می‌شود. در ادامه مقاله درباره عملکرد و کاربرد این دستگاه نظافتی و صنعتی بیشتر توضیح داده شده است.

اجزای تشکیل دهنده وکیوم لودر

این دستگاه برای جمع آوری انواع زباله در محیط های بزرگ صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین از دستگاه وکیوم لودر می‌شود برای انتقال و جا به جایی مواد هم استفاده کرد. با پیشرفت علم و تکنولوژی مدل های جدید و این دستگاه عرضه شده است که قابلیت های بیشتری نیز دارد. این دستگاه از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است که در ادامه به آن پرداخته می‌شود.

اجزای تشکیل دهنده وکیوم لودر

کشنده و موتور مکش وکیوم لودر

از اجزای دستگاه لودر وکیوم می‌توان به قسمت کشنده آن اشاره کرد که تمامی اجزای این دستگاه روی آن نصب می‌شود. وکیوم لودر را می‌توان بر روی انواع تریلر نصب کرد. همچنین در موارد دیگر می‌شود دستگاه را روی کامیون‌هایی که در بازار هستند اجرا کرد. یکی دیگر از اجزای این دستگاه موتور آن است که از جمله عوامل تأثیرگذار بر قیمت دستگاه وکیوم لودر می‌باشد. موتور در دستگاه وکیوم لودر وظیفه به کار انداختن پمپ را دارد. این موتورها معمولاً در دو نوع وجود دارند که شامل موتورهای دیزیلی و موتورهای الکتریکی می‌شود. نوع الکتریکی موتورهای این دستگاه جدیدتر و با قابلیت های بیشتری است.

مخزن و فیلتراسیون وکیوم لودر

مخزن دستگاه وکیوم لودر دیگر قسمت تشکیل دهنده این دستگاه به شمار می‌رود؛ ابعاد و اندازه این مخزن بسته به نیاز سفارش دهنده تولید می‌شود. بر روی این مخازن دو دریچه، یکی در جلو و یکی در عقب تعبیه شده است. دریچه جلویی برای ورود موادی است که توسط پمپ مکیده می‌شود. دریچه‌ای که در عقب است برای خروج مواد است که توسط شیر تخلیه مواد از داخل مخزن خارج می‌گردد. علاوه بر باز شدن دریچه، مخزن نیز 50 درجه کج می‌شود تا مواد بهتر تخلیه شود. این مخازن دارای یک سنسور حساس و پیشرفته هستند که اگر مقدار مواد وارد شده به مخزن از اندازه استاندارد تعیین شده بیشتر باشد آلارم می‌دهد و از ورود مواد جلوگیری می‌شود. فیلترها نیز از دیگر اجزای دستگاه وکیوم هستند که وظیفه‌شان جلوگیری از ورود ذرات به داخل پمپ است. این فیلترها در قسمت دریچه جلویی مخزن قرار دارند. علاوه بر فیلترهای اصلی بعضاً از فیلترهای ثانویه هم استفاده می‌شود.

تابلو برق و سیستم کنترل وکیوم لودر

تابلو برق و سیستم کنترل وکیوم لودر

دستگاه وکیوم لودر یک وسیله صنعتی عظیم و کارآمد به حساب می‌آید که دارای یک سیستم مهندسی بسیار پیشرفته است. کارهایی چون خاموش و روشن کردن دستگاه، کنترل سیستم تمیزکاری فیلتراسیون، فعالیت سنسور سطح، بررسی فشار پمپ و غیره بر عهده تابلو برق و سیستم کنترل است. بنابراین اهمیت این قطعه دستگاه وکیوم لودر بسیار بالا می‌باشد. پس باید هنگام راه اندازی این دستگاه از سلامت این قطعه مطمئن شد. شرکت اسب زر اولین طراح و تولید کننده دستگاه وکیوم لودر در ایران است که این محصول را با بهترین کیفیت ارائه می‌دهد.

ویژگی های دستگاه وکیوم لودر

این دستگاه علاوه بر سیستم مکش دارای سیستم دمش نیز است. وجود این سیستم در دستگاه وکیوم لودر سبب می‌شود که مواد جمع آوری شده در مخزن دستگاه بدون دخالت دست تخلیه شوند. این دستگاه در هنگام تخلیه یا انتقال مواد از ایجاد هرگونه گرد و غباری جلوگیری می کند. بنابراین این خصوصیات دستگاه وکیوم لودر سبب شده تا در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار بگیرد. علاوه بر این می‌توان به جمع آوری و انتقال مواد خشک و مرطوب اشاره کرد. از دیگر خصوصیت این دستگاه می‌توان به امکان پاکسازی هر مکانی که دسترسی به آن مشکل است را فراهم می کند. موادی که جمع آوری شده را می‌تواند دوباره به چرخه تولید برگرداند. همچنین شرکت‌ها می‌توانند بنا بر اختیار و بودجه خود نوع موتور که دیزلی یا الکتریکی است، انتخاب کنند. در این میان ما در شرکت اسب زر با ارائه انواع دستگاه تخلیه کاتالیست و وکیوم لودر با بهترین کیفیت توانسته‌ایم نیاز انواع شرکت‌ها و مجموعه‌ها را به خوبی رفع نماییم.

کاربرد دستگاه وکیوم لودر

کاربرد دستگاه وکیوم لودر

با توجه به ویژگی های این دستگاه از مهم‌ترین کاربردهای آن می‌توان به استفاده آن در راکتورها، برج ها و ریفورمرها اشاره کرد. دستگاه وکیوم، مکش را در کوتاه ترین زمان ممکن با بهترین کیفیت و کارایی انجام می‌دهد. همچنین انواع گرد و غبار ناشی از ذوب، پوسته های اکسید، نرمه آهن اسفنجی وگندله را جمع آوری و انتقال می‌دهد. از کاربردهای دیگر این دستگاه می‌توان به تخلیه و شارژ انواع کاتالیست ها، سرامیک بال، جاذب، عایق های رطوبتی اشاره کرد. همچنین به عنوان یک دستگاه نظافتی برای انواع مجتمع های فولاد و پتروشیمی، پالایشگاه ها و معادن مورد استفاده قرار می‌گیرد. باید گفت که وجود این دستگاه در صنایع پتروشیمی و کارخانه‌های فولاد بسیار حائز اهمیت است. دیگر کاربرد این دستگاه جمع آوری و انتقال انواع پساب، لجن و دوغاب است. ضمن اینکه هر نوع مواد گرانولی با دانه بندی متنوع و مواد پودری را نیز می‌تواند انتقال دهد.

سخن پایانی

دستگاه لودر وکیوم به گونه ای می‌تواند طراحی شود که در هر مجموعه و کارخانه‌ای بیشترین میزان کارایی و بهره بری را داشته باشد. در بعضی از تولیدی‌ها و کارخانه‌ها برای جمع آوری زباله و نظافت شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرد و در بعضی دیگر از کارخانه‌ها برای انتقال و جا به جایی مواد کاربرد دارد. قابلیت های زیاد این دستگاه سبب شده که به یک وسیله صنعتی ضروری در بعضی از مجموعه‌ها تبدیل شود. همچنین برای جمع آوری و انتقال هر جنس و کیفیت مواد مناسب است. ما در شرکت اسب زر نیز با استفاده از تجهیزات پیشرفته روز دنیا و افراد متخصص و مجرب در این زمینه تمام تلاش خود را می‌کنیم تا پیشرفته و مجهزترین دستگاه ها از جمله وکیوم لودر و تخلیه کاتالیست را عرضه کنیم.

اطلاعات تماس
وجوه تمایز این شرکت نسبت به سایر شرکتهای مشابه

کارشناسان و متخصصین

توانایی کارشناسان و متخصصین این مجموعه در برقراری ارتباط صحیح با مشتریان

سرعت ارائه خدمات

سرعت در ارائه خدمات پس از فروش ماشین آلات نظافت صنعتی

کیفیت بالای محصولات

کیفیت بالای محصولات همراه با استانداردهای مهم ملی و بین المللی است.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با واحد فروش شرکت اسب زر تماس حاصل فرمایید.