پولیشر

دستگاه پولیشر

پولیشر یکی از پر مصرف ترین دستگاه های نظافت حرفه ای است که برای جلا دهی کفپوش ها به کار می‌رود. این ابزار صنعتی عموماً برای تمیز کردن سطوح مختلف و شستشوی کف زمین مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین یک ابزار مناسب برای مکش دارد که پس از شستشوی سطوح نیز آب اضافه را جمع آوری می‌کند. در حقیقت مهم‌ترین وظیفه این نمونه دستگاه های صنعتی صیقل دادن سطوح مختلف است با این تفاوت که نسبت به اسکرابرها ساختار ساده‌تری دارند. همچنین به دلیل داشتن وزن سبک و اندازه‌های مناسب خرید پولیشر می‌تواند ضمن درخشندگی و پاکیزگی محیط نیز بسیار مقرون به صرفه باشد.

دستگاه پولیشر چیست؟

امروز یکی از پرکاربردترین ابزارهایی که برای نظافت مکان های عمومی مثل هتل ها، بیمارستان ها، زیارتگاه ها و… به کار می‌روند پولیشرها هستند. این دستگاه های حرفه ای با استفاده از برس های مخصوص و مقدار مناسبی آب سطح کفپوش ها را جلا می‌دهند. البته در برخی از امکان مثل مجتمع های تجاری، سالن های ورزشی و… شاید نیاز باشد تا سطوح زیاد صیقلی نبوده و مقداری کدر باشد. به همین دلیل برای نظافت کفپوش هایی مانند موزاییک، تاتامی، سنگ و غیره دستگاه های پولیشر مخصوصی طراحی شده است. در ادامه انواع پولیشرها را معرفی خواهیم کرد.

 

 

انواع دستگاه پولیشر

این نمونه دستگاه های نظافت همانند انواع بخارشوی نوعی ابزار صنعتی هستند. آن‌ها متناسب با قدرت موتور و توان دستگاه به دو گروه اصلی از قبیل تک دیسک و برنیشرها دسته بندی می شوند. هر کدام از این ابزارها کاربردهای ویژه‌ای دارند‌. همچنین بسته به جنس سطح در نمونه‌های مختلفی نظیر ساب زنی، دستگاه جلا دهی و غیره طراحی و تولید می شوند. ما در شرکت اسب زر با ارائه جدیدترین ابزارآلات نظافت ساده و فشار قوی می‌توانیم بهترین و با کیفیت پولیشر را در اختیار شما قرار دهیم.

پولیشر تک دیسک ایستاده

معمولاً این نمونه دستگاه های پولیشر نیز ساختار ساده‌ای دارند‌. ولی در عین سادگی بسیار کارآمد هستند. سرعت چرخش این گروه از ابزارهای نظافت حدود 400 دور در دقیقه است. عمدتاً این نمونه ابزارهای کف ساب با استفاده از نیروی برق کار می‌کنند و بر اساس سرعت چرخش برس عملیات صیقل کردن را در سطوح مختلف انجام می‌دهند. از جمله مدل‌های مختلف این دستگاه عبارت‌اند از:

پولیشرهای سرعت پایین

برس این نمونه دستگاه های نظافت سرعت چرخش پایینی دارند. به همین دلیل در عملیات برس زنی می‌توانید با کمک مقداری مواد شوینده و آب نیز سطوح مختلف را به دلخواه تمیز کنید.

پولیشرهای سرعت بالا

برس این مدل ابزارهای نظافت سرعت چرخشی بالایی دارند. از این رو برای صیقلی کردن سطوح مختلف می‌توانند گزینه بسیار مناسبی باشند.

پولیشرهای دو سرعته

این مدل از دستگاه های جلا دهنده دو عملیات را با قدرت زیادی انجام می‌دهند. پس شما می‌توانید برای برس زنی و همچنین کار جلا دهی از این دستگاه دو سرعته استفاده کنید.

 

 

برنیشرها

برنیشرها نوعی دستگاه نظافت پرسرعت هستند که ساختار پیچیده‌ای در مقایسه با دستگاه های تک دیسک دارند. اگر چه ابعاد و قطر برس این مدل دستگاه های جلا دهنده در اندازه بزرگی طراحی شده است؛ ولی مهم‌ترین تفاوتی که این ابزار با دستگاه های تک دیسک دارند میزان سرعت چرخش برس در ساختار آن‌ها می‌باشد در حقیقت سرعت چرخش برس برنیشرها حدود 1500 دور در دقیقه است. بنابراین اگر شما تمایل دارید تا درخشندگی سطحی را بالا ببرید و به طور عمقی سطح را شستشو دهید بهتر است از این برنیشرها استفاده نمایید. البته فراموش نکنید که این دسته از دستگاه های پولیشر هم بر اساس نوع تغذیه به 2 گروه اصلی دسته بندی می‌شود.

برنشیرهای کابل دار

معمولاً این مدل برنیشرها دارای یک کابل برق هستند که تنها برای فضاهای کم و ایده آل به کار می‌روند. بنابراین امکان استفاده از این ابزار بر روی سطوح سخت، خشن، ظریف و… وجود دارد.

برنشیرهای باتری دار

این مدل برنشیرها در نمونه‌های دستی و خودرویی طراحی و تولید می شوند‌. به همین دلیل بیشتر برای فضاهای بزرگ با مساحت های زیاد به کار می‌روند.

نکته: در اماکنی که دسترسی به اتصالات برق ممکن نیست و یا اینکه افتادن کابل برق روی زمین می‌تواند خطرساز باشد. بهتر است از برنشیرهای باتری دار بدون هیچ مزاحمتی استفاده کنید.

عملکرد دستگاه نظافت صنعتی

 دستگاه پولیشر مجهز به قسمت‌های مختلفی اعم از مخزن آب و محلول شوینده، برس چرخشی و یک دسته کنترلی است. در مکانیزم این ابزارهای نظافت معمولاً یک دسته هدایتی وجود دارد که تنظیم زاویه‌های مختلف را برایتان فراهم می‌آورد. دسته کنترلی که به مخزن آب متصل می‌باشد برای تنظیم پاشش آب تعبیه شده است و دسته دیگری در قسمت بالای دستگاه پولیشر برای متوقف کردن این ابزار قرار دارد. در هنگام استفاده از دستگاه عموماً برس های چرخشی با سرعت زیادی حرکت می‌کنند و با اتصال مناسبی سطح مورد نظر را سایش می‌دهند. توجه داشته باشید که هر چقدر سطح مقطع کوچک‌تر باشد قطعاً فشار برس های دستگاه به طرف پایین بیشتر خواهد بود. در نتیجه ساییدگی و پاک کنندگی ابزارهای نظافت در سطح مطلوب‌تری انجام می‌گیرد. برای اینکه بتوانید به راحتی دستگاه را در تمامی جهات حرکت دهید و کنترل کنید در قسمت عقب آن دو چرخ نسبتاً بزرگ قرار داده شده است. البته برخی از دستگاه های بخارشوی و ابزارهای نظافت شرکت ما در مجموعه اسب زر در طرح‌های متنوع‌تری عرضه می شوند.

 

 

ویژگی های دستگاه پولیشر

در ساختار این گروه از محصولات صنعتی قطعات بسیار مقاوم و باکیفیتی به کار می‌رود. بدنه فلزی آن‌ها مانع از آسیب دیدگی دستگاه در مکان های مختلف می‌شود. سرعت بالای چرخش برس ها سبب می‌شود تا نظافت سطوح مختلف در ابعاد بزرگ و کوچک در کمترین زمان انجام بگیرد. از دیگر ویژگی های مهم دستگاه های پولیشر عبارت‌اند از:

  • صدای تولیدی پایین
  • پایین بودن هزینه نگهداری و تعمیر
  • طراحی مناسب و سهولت استفاده برای تمام کاربران خانم و آقا
  • و…

مزایای استفاده از ابزار نظافت صنعتی

کاربرد پولیشر در سطوح مختلف تنها برای درخشندگی و به وجود آوردن ظاهری زیبا بر روی سطوح نیست.‌ بلکه این دستگاه می‌تواند طول عمر سطح را تا حد زیادی بالا ببرد؛ چون آلودگی‌ها کمتر بر روی سطوح جذب می‌شود. همچنین در زمان‌های طولانی تری شما مجبور به استفاده از محلول‌های جرم گیر خواهید شد. از طرفی به دلیل کاهش هزینه نیروی خدماتی قطعاً هزینه های نظافت در مقایسه با روش های دیگر کاهش خواهد یافت. استفاده از این نمونه دستگاه های نظافت حرفه ای مانع از رطوبت زیاد سطوح و ترک خوردگی کفپوش ها می‌شود. به دلیل عدم استفاده مکرر از جرم گیرها در سطوح مختلف بدون شک طرح و نقش کفپوش ها تا مدت طولانی باقی خواهد ماند. همچنین بند بین موزائیک، سنگ، سرامیک و… مدام خالی نمی‌شود. در نتیجه زیبایی کفپوش تا سال های زیادی حفظ خواهد شد.

سخن پایانی

انواع دستگاه های پولیشر ضمن درخشندگی و براق کردن سطوح می‌توانند ناهمواری های نامحسوس را در انواع کفپوش ها برطرف کنند. معمولاً این ابزارهای صنعتی از تجمع آلودگی در شکاف‌های سطوح جلوگیری می‌کنند. همچنین مانع از بروز آسیب دیدگی در کفپوش های گران قیمت و ظریف خواهند شد. البته در هنگام خرید پولیشر حتماً به جنس بدنه دستگاه، سایز آن، قدرت موتور برس و سایر تجهیزات دستگاه توجه داشته باشید. زیرا شما با یک انتخاب مناسب می‌توانید در مصرف آب، محلول‌های شوینده و زمان تمیز کردن سطوح صرفه جویی کنید.

اطلاعات تماس
وجوه تمایز این شرکت نسبت به سایر شرکتهای مشابه

کارشناسان و متخصصین

توانایی کارشناسان و متخصصین این مجموعه در برقراری ارتباط صحیح با مشتریان

سرعت ارائه خدمات

سرعت در ارائه خدمات پس از فروش ماشین آلات نظافت صنعتی

کیفیت بالای محصولات

کیفیت بالای محصولات همراه با استانداردهای مهم ملی و بین المللی است.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با واحد فروش شرکت اسب زر  تماس حاصل فرمایید.