لوگو اسب زر

ترولی حمل غذا

اطلاعات تماس
ترولی حمل غذا
ترولی حمل غذا

ترولی حمل غذا در مکان‌های مختلف و بسیاری، از جمله هتل‌ها، کارخانجات، رستوران‌ها، بیمارستان‌ها و… کاربرد دارد. برای آن که با این وسیله بسیار کاربردی و مناسب آشنا شوید، می‌توانید به سادگی به مطالعه ادامه این مقاله بپردازید و سپس با توجه به مطالب و اطلاعاتی که به دست می‌آورید، نوع ترولی مناسب برای فعالیت خود را انتخاب کنید. بخش خدمات نظافت صنعتی اسب زر که گردآورنده این مقاله هستند، سعی کرده‌اند تا کاربردی‌ترین دیتا را در اختیار شما قرار دهند.

ترولی حمل غذا چیست؟ اسب زر

ترولی حمل غذا به چرخ دستی گفته می‌شود که در ابعاد مختلفی تولید شده و روانه بازار می‌شود. این چرخ دستی‌ها می‌توانند با جنس‌ها و متریال‌های گوناگون ساخته شده و سایز‌های مختلفی نیز داشته باشند. در مواردی حتی شکل ظاهری آن‌ها نیز با هم دارای تفاوت‌های بسیار زیادی است. این ترولی ‌ها می‌توانند کاربرد‌های مختلفی داشته باشند و مزیت‌های گوناگونی را با خود به همراه بیاورند.

انواع ترولی

ابتدا و پیش از آن که قرار باشد تا به بررسی کاربرد‌های انواع ترولی بپردازیم، بهتر است انواع مختلف آن را بشناسیم. شناخت انواع مختلف ترولی ‌ها سبب می‌شود تا اگر نیاز به خرید آن‌ها پیدا کردیم، به اشتباه نوع دیگر از ترولی ‌ها را خریداری نکنیم.

۱-ترولی اورژانس

ترولی اورژانس

ترولی اورژانس یکی از انواع بسیار کاربرد این چرخ‌های دستی است. معمولاً استفاده از نام‌هایی همچون ترولی احیا، ترولی کد و ترالی فوریت‌های پزشکی نیز برای این مدل از ترولی ‌ها کاملاً رایج است. در این مدل از چرخ دستی‌ها تمامی دارو‌های لازم برای احیا بیماران و همچنین دارو‌هایی که بسیار حیاتی و ضروری هستند و یا وسایلی همچون گاز استریل، پنس و… قرار می‌گیرد.

گاهی اوقات بر روی این ترالی‌ها از دستگاه‌های احیا نیز استفاده می‌شود که به آن‌ها نام ترالی احیا را می‌دهند. فقط کافی است برای چند ثانیه فکر کنید، اگر این چرخ‌های دستی به ظاهر ساده نبودند، آیا امکان آن وجود داشت که بتوانید در کسری از دقیقه تجهیزات لازم را بر بالین بیمار حاضر کنید؟ مسلماً پاسخ شما خیر است.

۲-ترولی‌ های رستورانی

ترولی‌ های رستورانی که با نام ترولی غذا نیز شناخته می‌شوند، معمولاً دارای ظاهر بسیار شیک و لاکچری هستند. این ترولی‌ ها صرفاً برای منتقل کردن غذا در رستوران‌ها از آشپزخانه تا میز مشتریان‌اند. استفاده از آن‌ها نیز سبب می‌شود تا هم غذا به راحتی حمل شود و امکان ریختن آن وجود نداشته باشد و هم آن که سبک کار رستوران بسیار شیک‌تر و بهتر خواهد شد.

نوع دیگری از ترولی ‌های رستورانی وجود دارد که در برخی از رستوران‌های خاص و خارجی دیده می‌شوند. این ترولی ‌ها معمولاً دارای اجاق گاز نیز بوده و پیش مشتری غذا را طبخ می‌کنند. بیشترین کاربرد این ترولی ‌ها برای رستوران‌هایی است که غذا‌های دریایی همچون میگو، لابستر و ماهی را سرو می‌کنند.

۳-ترولی ‌های حمل غذا

برخی دیگر از ترولی ‌ها نیز هستند که برای حمل غذا استفاده می‌شوند، اما دارای ظاهر بسیار شیک و جذابی همچون موارد قبلی نیستند. این مدل از ترولی‌ ها بیشتر در محیط‌هایی همچون بیمارستان‌ها و آسایشگاه‌ها و… استفاده می‌شوند. بر روی این چرخ‌ها می‌توان ظروف غذا را قرار داد و سپس با خیال راحت و در کنار هر اتاق، ظرف غذای مخصوص به ان اتاق را داد.

کاربرد‌های ترولی

ترولی حمل غذا دارای کاربرد‌های مختلفی است و علاوه بر استفاده به عنوان چرخ دستی غذا‌ها، می‌توان از آن برای موارد دیگری نیز استفاده کرد. در این قسمت سعی کرده‌ایم تا تمام کاربرد‌هایی که از این وسیله می‌توان داشت را توضیح دهیم و آن‌ها را به شما معرفی کنیم. در این صورت است که می‌توانیم با خیالی آسوده به الباقی اطلاعات ترولی ‌ها بپردازیم.

۱-حمل و نقل ساده‌تر

اولین مورد و همچنین مهم‌ترین و اصلی‌ترین کاربرد ترولی حمل غذا و یا به طور کلی هر نوع ترولی دیگری، مربوط به حمل و نقل ساده‌تر آن‌ها می‌شود. با استفاده از این محصولات و وسایل می‌توانید هر چیزی که نیاز است را بر روی آن‌ها قرار داده و به سادگی به هر مکانی که می‌خواهید ببرید.

۲-جلوگیری از کثیف شدن محیط

این موضوع بیشتر در خصوص ترولی ‌های غذا و رستورانی صدق می‌کند. زمانی که چندین بشقاب و ظرف غذا را با ترولی حمل غا جابه جا می‌کنید، می‌توانید مطمئن باشید که از کثیف شدن محیط اطراف خود جلوگیری کرده و نیازی نیست تا برای تمیز کردن زمین نیز تایم زیادی را صرف کنید.

۳-انتقال وسایل سنگین

انتقال وسایل سنگین

وسایل سنگین همچون دستگاه احیا قلب و شوک، دیگ‌های بزرگ غذا و… را نمی‌توان به سادگی توسط یک نفر حمل کرد و برای استفاده راحت از این وسایل نیز باید آن‌ها را در ارتفاع مشخصی قرار داد. ترولی ‌های حمل و نقلی همچون ترولی ‌های بیمارستانی می‌توانند این موضوع را به سادگی حل کنند.

جمع‌بندی

ترولی حمل غذا و یا هر نوع ترولی دیگری می‌تواند در محیط مناسب خودش کاربرد‌های فراوانی داشته باشد. ترولی ‌ها معمولاً از جنس‌های مختلف پی وی سی، فلز و… ساخته شده‌اند که آن‌ها مختص کاربرد در همان محیط می‌کند. اگر شما هم قصد خرید این مدل از ترولی ‌ها را دارید، می‌توانید به فروشگاه‌های معتبری همچون اسب زر که در زمینه ارائه محصولات مربوط به خدمات نظافت صنعتی فعالیت می‌کنند، مراجعه کنید و با قیمت بسیار مناسب و همچنین کیفیت عالی، محصول مدنظر خود را خریداری نمایید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.