لوگو اسب زر

جاروبرقی ضد انفجار

اطلاعات تماس
جاروبرقی ضد انفجار
جاروبرقی ضد انفجار

آیا تا به حال نام جاروبرقی ضد انفجار به گوشتان خورده است؟ مگر بقیه جاروبرقی‌ها منفجر می‌شوند که این جارو‌ها ضد انفجار باشند؟ این‌ها همگی سؤالاتی است که ممکن است هم اکنون و با دیدن عنوان این مقاله در ذهن شما شکل گرفته باشد. در ادامه در خصوص اینکه چرا این نام را بر روی این مدل از جاروبرقی گذاشته‌اند و این جارو‌ها چه ویژگی‌هایی دارند، توضیح خواهیم داد.

جاروبرقی انفجاری

جاروبرقی انفجاری یکی از دستگاه‌هایی است که جز خدمات نظافت صنعتی به شمار می‌رود. این مدل از جاروبرقی‌ها برای کاربرد‌های زیادی استفاده می‌شوند. در واقع می‌توان گفت که جاروبرقی‌های ضد انفجار یکی از چهار مدل جاروبرقی صنعتی هستند. اما چرا نام این جارو‌ها، جاروبرقی ضد انفجار است؟

در محیط‌های صنعتی که مملو از گاز‌های قابل اشتعال هستند، نمی‌توان از جارو‌های معمولی و یا جاروبرقی‌های صنعتی دیگر استفاده کرد، زیرا ممکن است این جارو‌ها سبب بروز آتش سوزی شوند. تنها نوع جاروبرقی قابل استفاده در این اماکن، جارو‌های ضد انفجاری هستند که اجازه مشتعل شدن گاز‌های قابل احتراق و همچنین ایجاد آتش سوزی و انفجار را نمی‌دهند.

انواع جاروبرقی ضد انفجار

انواع جاروبرقی ضد انفجار

این جارو‌های صنعتی دارای دو مدل هستند که هر کدام از آن‌ها نیز ویژگی‌های خاص خودشان را دارند. ویژگی که سبب ایجاد این دسته‌بندی می‌شود مربوط به موتور و یا همان منبع تغذیه جارو‌ها می‌شود.

۱-جارو برقی صنعتی ضد انفجار

اولین مدل که با نام همان جاروبرقی صنعتی ضد انفجار شناخته می‌شوند، دارای یک موتور الکتریکی هستند که به خوبی نیز عایق کاری شده است. این دستگاه‌ها می‌توانند در هر محیطی مورد استفاده قرار گیرند و نگرانی از بابت انفجار آن‌ها نداشته باشید.

۲-مکنده هواکار

اما نوع دوم این جارو‌های برقی که با نام مکنده هواکار نیز شناخته می‌شوند، بدون موتور الکتریکی هستند. در واقع این مکنده‌ها با وجود کمپرسور هوا و پمپ ونتوری کار می‌کنند.

زون‌بندی‌های جاروبرقی ضد انفجار چیست؟

ممکن است زمانی که برای خرید این مدل از جارو‌ها به فروشگاه‌ها مراجعه می‌کنید، چیزی تحت عنوان زون‌بندی جاروبرقی ضد انفجار را شنیده باشید. این موضوع در ابتدا کمی گنگ است، اما عجله نکنید، زیرا در خصوص آن نیز توضیحات لازم را ارائه خواهیم کرد. زون‌بندی‌های جاروبرقی ضد انفجار به نواحی گفته می‌شود که هر کدام از مدل‌های جاروبرقی را می‌توان در آن‌ها استفاده کرد.

در واقع محیط‌های انفجاری شامل بخش‌های مختلفی می‌شوند که هر کدام نیز دارای ویژگی‌های گوناگونی هستند. برخی از محیط‌ها دارای گرد و غبار مواد اشتعال‌زا هستند، برخی دیگر پر از گاز‌های اشتعال‌زا بوده و برخی دیگر نیز مواد اشتعال‌زا همچون شکر و آرد دارند.

۴ زون مختلف وجود دارد که با نام‌های ۲۱، ۲۲، ۱ و ۲ شناخته می‌شود.

زون ۱

در منطقه ۱ بایستی به جمع‌آوری مایعات اشتعال‌زا پرداخت و جاروبرقی مناسب خودش را لازم دارد که به نوعی جاروبرقی آب و خاک محسوب می‌شود.

زون ۲

در زون ۲ نیز همچون زون ۱ بایستی مایعات اشتعال زای دیگری را جمع‌آوری نمود. این مایعات با مایعات زون ۱ متفاوت هستند که در هر کارخانه و کارگاهی فهرست تخصصی خود را دارند.

زون ۲۱

در این زون و یا همان محیط، جاروبرقی ضد انفجار باید مواد جامد اشتعال‌زا را از روی زمین و سطوح جمع اوری کند.

زون ۲۲

در زون ۲۲ نیز باید مواد جامد اشتعال‌زا را از روی زمین پاکسازی کرد. این مواد جامد نیز با مواد قرار گرفته در فهرست زون ۲۱ متفاوت هستند.

ویژگی‌های جاروبرقی‌های ضد انفجار

ویژگی‌های جاروبرقی ضد انفجار شامل چند مورد بسیار ساده، اما حیاتی می‌شوند که عدم رعایت هر کدام از آن‌ها می‌تواند خطرات جانی و مالی بسیار زیادی را برای شما به وجود بیاورد. این نکات و ویژگی‌ها را در این قسمت مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد.

سهولت در حمل و نقل

اولین ویژگی یک جاروبرقی ضد انفجار مربوط به راحتی در جابه جایی و حمل و نقل آن است. در صورتی که نتوانید به سادگی یک جارو را جا به جا کنید، مسلماً نمی‌توانید تمام قسمت‌های مورد نظر خود را تمیز کنید و این موضوع می‌تواند مشکل ساز شود.

حداقل مصرف انرژی

حداقل مصرف انرژی

جاروبرقی‌های صنعتی و ضد انفجار دارای موتور‌های بزرگی هستند که مسلماً میزان مصرف برق آن‌ها را نیز بالا می‌برد. جاروبرقی مناسب است که با وجود قدرت بالا از فناوری‌های اینورتر و موتور‌های خطی بهره برده و میزان مصرف برق پایینی نیز داشته باشد.

ایمنی

موضوع ایمنی جاروبرقی نیزبه نوبه خود بسیار اهمیت دارد. اگر جاروبرقی که با نام جاروبرقی ضد انفجار نیز شناخته می‌شود، نتواند به حد کافی ایمنی و امنیت لازم را تأمین کند، مسلماً امکان این که هم برای اپراتور و هم برای دیگران خطر آفرین باشد، بسیار زیاد می‌شود.

استحکام بالا

معمولاً از این جارو‌ها به صورت روزانه و به شکل طولانی مدت استفاده می‌شود. اگر جاروی مورد نظر ما دارای استحکام و ماندگاری خوبی نباشد، هزینه‌های هنگفتی را هر بار بابت تعمیر و یا تعویض بر جای خواهد گذاشت.

جمع‌بندی

شناخت جاروبرقی ضد انفجار می‌تواند یکی از مواردی باشد که حتی اگر با این موضوع سر و کار نیز نداشته باشید، برای شما جالب بوده و به معلومات شخصی شما اضافه کند. در صورتی که در محیط‌های صنعتی و کارخانه‌ها فعالیت می‌کنید، نیز می‌توانید با توجه به اطلاعات مطرح شده در خصوص این جارو‌ها این موضوع را متوجه شوید که کدام یک از مدل‌های این جارو‌ها برای محیط مدنظر شما مناسب‌تر و بهتر خواهد بود.

در صورتی که قصد خرید جاروبرقی ضد انفجار را داشتید، می‌توانید به فروشگاه‌هایی همچون اسب زر مراجعه کنید که در عین عرضه محصولاتی بسیار با کیفیت و مناسب، قیمت مقرون به صرفه و خوبی را نیز به شما پیشنهاد می‌دهد.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.