لوگو اسب زر

نظافت صنعتی

نظافت صنعتی
نظافت صنعتی

آیا صنایعی نظیر کارخانه ها و دیگر اماکن صنعتی باید نظافت شود ؟ این سوالی است که شاید ذهن شما را هم درگیر خود کرده باشد. در پاسخ به این سوال باید گفت: بله . کارخانه های صنعتی نیز مانند هر مکان دیگری اطراف ماشین آلات، مواد اضافی از جمله براده های فلزی، رنگ ها و روان کننده وجود دارد. به همین خاطر هر چند مدت یک بار باید این اماکن را نظافت صنعتی کرد و به طور کامل همه قسمت های ماشین آلات را به خوبی نظافت کرد. یکی از فواید نظافت کردن ماشین آلات و دستگاه ها در کارخانه های صنعتی بالا بردن عمر و دوام دستگاه ها و ماشین آلات است. دقیقا همان طور که خانه های ما باید تمیز و نظافت شود کارخانه های صنعتی نیز باید به طور مرتب نظافت شود. این امر بر عملکرد ماشین الات تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

چگونه باید نظافت صنعتی را انجام داد؟

با کمک چه ابزار و دستگاهی می توان نظافت صنعتی را در اماکن صنعتی انجام داد؟

اینها مواردی هستند که ما در ادامه این مقاله به آنها می پردازیم پس ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید تا بتوانیم با ارائه این مقاله اطلاعات مفیدی را در اختیار شما بگذاریم؛

نظافت صنعتی چیست؟

نظافت صنعتی چیست؟

نظافت به معنای تمیزی و پاکسازی است. نظافت صنعتی نیز به معنای پاکسازی محیط های صنعتی مانند انبارها، بیمارستان ها، کارخانه ها، مراکز اداری، شرکت ها و مراکز آموزشی و… است.  نظافت و پاکسازی این اماکن از اهمیت بالایی برخوردار است چون در صورت عدم نظافت این اماکن علاوه بر کاهش و عمر دوام ماشین الات سلامت کارکنان و کارمندان نیز به خطر می افتد و این افراد با مشکلات جدی تری روبه رو خواهند شد.  به این دلیل که کارکنان و کارمندان ارتباط مستقیمی با ماشین آلات و دستگاه ها دارند و در صورت عدم پاکسازی محیط سلامت این افراد به خطر می افتد. به همین خاطر یکی از اهداف نظافت صنعتی فراهم نمودن محیط کاری سالم و بهداشتی برای کارکنان است. به این خاطر که کارکنان در طول روز دائم در محیط های کاری مشغول به فعالیت هستند و بیشترین زمان خود را در محیط کار سپری می کنند، پس یک محیط کاری تمیز و پاکیزه نقش بسزایی در سلامت افراد ایفا می کند.

تاثیرات مثبت نظافت صنعتی

در طول روز کارکنان مشغول انجام دادن فعالیت هستند و نظافت اماکن صنعتی بعد از تعطیل شدن و رفتن کارکنان از محیط انجام می گیرد. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که نظافت در محیط های  صنعتی چه تاثیراتی دارد، همان طور که شما وقتی خانه خود را تمیز و مرتب می کنید در واقع رضایتمندی اعضای خانه را کسب می کنید، نظافت کردن این اماکن نیز موجب رضایتمندی کارکنان و در نتیجه بازدهی بالای کار می شود. در واقع با کاهش آلودگی های صنعتی و همچنین نظافت صنعتی در محیط های کاری محصولات با کیفیت بالایی تولید می شوند و بهره وری این محصولات نیز افزایش خواهد یافت.

امروزه با پیشرفت دانش بشری در عرصه صنایع دیگر نیاز نیست مانند گذشته با ابزار ساده محیط کاری را نظافت کرد. بلکه با توجه به محیط کاری می توان از دستگاه ها و ابزارهای به خصوصی جهت نظافت محیط کاری استفاده کرد. در واقع برای پاک کردن مواد همچون روغن، لکه ها، رنگ ها و سایر آلودگی ها بر روی قطعات ماشین آلات می توان از دستگاه های همچون اسکرابر صنعتی، جارو برقی صنعتی، سوییپر صنعتی و واترجت صنعتی کمک گرفت. به این تجهیزات پیشرفته در صنایع نظافت مکانیزه صنعتی گفته می شود. هر کدام از این تجهیزات این قابلیت را دارند که محیط کاری را به خوبی نظافت کنند. در ادامه به بررسی هر کدام به طور جداگانه می پردازیم تا بهتر با عملکرد این تجهیزات آشنا شوید.

اسکرابر

یکی از تجهیزاتی که به عنوان کفشور صنعتی در محیط های صنعتی به کار می رود و زمین و کف محیط را از هر گونه الودگی و نظافت پاک می کند، اسکرابر یا همان کفشوی صنعتی است. اسکرابر در دو نوع دستی و سرنشین دار کاربرد دارد که منبع تغذیه آن باتری خور یا کابلی است. البته با توجه به پهنا ،  مساحت و منبع تغذیه می توان هر مدل را برای نظافت صنعتی به کار برد. این تجهیزات به خوبی محیط کاری را تمیز کرده و شستشو می دهند به علاوه محیط کاری را به طور کامل ضد عفونی می کنند.

متداول ترین تجهیزات نظافت صنعتی، سوییپر صنعتی

 

یکی دیگر از تجهیزاتی که می توان نظافت صنعتی را در محیط های صنعتی با آن انجام داد سوییپر صنعتی یا جارو صنعتی است، برس های که در این جارو طراحی شده است این قابلیت را به آن می دهد که پارکینگ ها وسیع و انبارها را به خوبی نظافت کنند و مواد درشت و جامد را به طور کامل تمیز و پاکیزه کنند.

واترجت صنعتی

واترجت صنعتی

واترجت صنعتی به عنوان یک کارواش در محیط کاری عمل می کنند و با آب پر فشار هر گونه آلودگی عمیقی همچون روغن ها و رنگ های مایع را از سطح به خوبی پاک می کند. بعد از تعطیل شدن کارمندان با کمک این دستگاه می توان هر گونه آلودگی و موادی را به خوبی تمیز کرد. در محیط کاری برای نظافت صنعتی می توانید از واترجت صنعتی و در محیط خانه برای شستشوی ماشین و حیاط می توانید از واترجت خانگی استفاده کنید.

جاروبرقی صنعتی

جارو برقی صنعتی یا مکش صنعتی نسبت به جارو برقی خانگی بزرگتر بوده و حجم وسیعی از محیط را می تواند پاک و تمیز کند. طراحی به کار رفته در جارو برقی صنعتی موجب می شود که هر گونه مواد مایع و آلودگی را از محیط های همچون داروسازی، پتروشیمی، نساجی و …. به خوبی پاک و تمیز کند. با کمک موارد گفته شده می توان نظافت را با بهترین شکل در مکان های کاری انجام داد و بازدهی کار را بالابرد.

شرکت اسب رز به عنوان یکی از شرکت های معتبر در کشورمان است که با سالها تجربه و به کار گیری متخصصان بالقوه توانسته بهترین ماشین آلات از جمله جاروهای مکنده صنعتی، جاروب خیابانی، اسکرابر صنعتی، سوییپر صنعتی ، واترجت صنعتی و هزاران مدل از این دستگاه های پاکسازی محیط صنعتی را تولید کند و بهترین خدمات نظافت صنعتی از جمله گارانتی و خدمات پس از فروش را به مشتریان صنایع ارائه دهد.

سخن پایانی

به کار گیری تجهیزات نظافت صنعتی نقش موثری در عملکرد و پاکسازی محیط صنعتی دارد و در بازه زمانی کمتری می توانید محیط صنعتی را نظافت کنید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.