لوگو اسب زر

هوابرش

اطلاعات تماس
هوابرش
هوابرش

هوابرش یکی از ارزان ترین و متداول ترین روش هایی است که در آن، از سوخت و اکسیژن برای عملیات جوشکاری و برشکاری انواع مختلف فلزات استفاده می شود. در واقع می توان از هوابرش در جوشکاری و برشکاری استفاده کرد. ما در ادامه قصد داریم تا مطالبی بیشتری درباره هوابرش بیان کنیم. همچنین شما را با شرکتی که خدمات نظافت صنعتی انجام می دهد، نیز آشنا نماییم. اگر شما به این موضوع علاقه مندید، بهتر است تا انتهای این مقاله همراه ما باشید:

آشنایی با هوابرش

می توان از روش های متفاوتی برشکاری را انجام داد. اما هر کدام از آن ها به وسایل و تجهیزات خاص خود نیاز دارند. همان طور که اشاره کردیم، هوابرش یکی دیگر از روش های برشکاری است که توسط گاز انجام می شود.  در واقع در روش استفاده از هوابرش، نیازی به استفاده از برق نیست. در این روش از دو کپسول که دارای گازهای مختلف هستند، استفاده می شود. در برش کاری آهن آلات استفاده زیادی از هوابرش می شود، که می توان به برشکاری ضایعات آهن و برش تیرهای آهن اشاره کرد.

 

آشنایی با هوابرش

 

روش های انجام هوابرش

برش هواگاز یا همان هوابرش به دو شکل صورت می گیرد که در موارد زیر به صورت مختصر آن ها را شرح می دهیم:

  • دستگاه هوابرش برقی

دستگاه هوابرش برقی نسبت به روش دستی آن، دارای دقت بالاتری است و می تواند برش ها را با با دقت و ظرافت بالاتری انجام دهد. نام دیگر این روش، هوابرش ریلی نیز می باشد. علت این نام گذاری این است که قابل حمل بوده و بر روی ریل هایی با طول متفاوت حرکت می کند.

  • دستگاه هوابرش دستی

معمولا جنس فلزی که در ساخت دستگاه هوابرش دستی به کار می رود، از برنج است. این وسیله به دستگاه سیستم برش هواگاز، متصل است و می تواند برش هایی بات عمق 100 میلی متر ایجاد نماید. به دلیل اینکه در این روش از دستگاه به صورت دستی استفاده می شود، باید از وسایل مرغوب استفاده کرد. شما حتما باید در این روش، نکات ایمنی را رعایت کنید.

مزیت استفاده از هوابرش

استفاده از این روش دارای مزابای متعددی است که می توان در موارد زیر به برخی از آن ها اشاره نمود:

  • می توان قطعات آهنی با ضخامت های نسبتا بالا را با این روش، برش داد.
  • مونتاژ نمودن راحت
  • منعطف بودن تولید
  • قابلیت برشکاری تمام فلزات
  • سرعت تولید بالا
  • استفاده از این روش برای کسانی که به ظرافت کار اهمیت بسیار زیادی می دهند، بسیار مناسب است. زیرا در پایان کار، می توان لبه های برش دقیق تری را مشاهده کرد.

روش انجام کار با استفاده از هوابرش

برای انجام برشکاری با استفاده از این روش، مخلوط اکسیژن و گاز را جهت گرم نمودن، فلز تا دمای اشتعال آن به کار می برند. دمای اشتعال فولاد بین 700 تا 900 درجه سانتی گراد است. اما خوب است این نکته را نیز بدانید که این دما خیلی کمتر از نقطه ذوب آن ها می باشد. پس از آن یک جریان اکسیژن خالص به نقطه پیش گرم کننده ارسال می شود. در این بخش یک واکنش شیمیایی گرماده بسیار شدید، میان اکسیژن و فلز با هدف تولید اکسید آهن رخ می دهد. جریان اکسیژن سرباره و اکسید آهن را به بیرون می برد. در نتیجه جریان اکسیژن،  در ماده حفره و سوراخی اعمال می کند. با ادامه فرآیند اکسیداسیون موجب برش خوردن آهن می شود.

 

روش انجام کار با استفاده از هوابرش

 

اما برای عملکرد این روش باید بیان کنیم، با به کارگیری شعله به نقطه مد نظر، به آن حرارت رسانده می شود تا زمانی که آن قطعه قرمز شده و به دمای دلخواه برسد. زمانی که فلز به دمای مد نظر رسید، کلید دستی سرپیک را فشار می دهیم، در این زمان اکسیژن جایگزین شعله آتش شده و به جای آن از سرپیک خارج می شود. این امر موجب اکسید شدن فلز می شود. می توان گفت: این فرآیند می تواند موجب بهبود کیفیت جوشکاری یا برشکاری شود.

نتیجه گیری

ما در این مقاله تلاش نمودیم تا مطالبی درباره هوابرش در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. شرکت اسب رز با بیش از 25 سال سابقه درخشان فعالیت در زمینه خدمات نظافتی، به عنوان یکی از بزرگترین و خوشنام ترین شرکت های تولید کننده و وارد کننده محصولات نظافت صنعتی است. شما می توانید محصولات مورد نیاز خود اعم از سیستم های مکنده مرکزی، جاروهای مکنده صنعتی، تصفیه هوا، اسکرابر، دستگاه هوابرش و… را از این شرکت با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت خریداری کنید. اگر شما قصد دارید تا از روش نظافت صنعتی استفاده کنید و خدماتی مانند نماشوی و… را انجام دهید می توانید از تجهیزاتی که این شرکت عرضه می نماید استفاده کنید. جهت ارتباط با کارشناتسان این شرکت می توانید با شماره درج شده تماس بگیرید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.