لوگو اسب زر

جت واشر

اطلاعات تماس
جت واشر
جت واشر

صنایع کشاورزی و دامداری با استفاده از ابزارهای نظافتی، عملکرد تجهیزات ماشین‌آلات تمیزی و پاکیزگی محیط را بهبود می‌بخشند. این دستگاه‌ها معمولاً از قدرت کافی برای حذف آلودگی‌های عمیق برخوردار هستند. یکی از بهترین این تجهیزات جت واشر است که با فشار آب قوی خود علاوه‌ بر از بین بردن آلودگی‌ها سرعت فرآیند نظافت را به میزان زیادی افزایش می‌دهد. جت واشرها در صنایع گوناگون کاربرد دارند و در واقع تمیزکاری صنعتی اصلی‌ترین کاربرد آن‌ها است. در مقاله حاضر از سایت اسب زر به بحث درباره جت واشرها نشسته‌ایم پس با ما همراه باشید.

دستگاه جت واشر چیست؟

 

دستگاه جت واشر چیست؟

 

در همین ابتدا شایسته است به چیستی جت واشرها بپردازیم. این دستگاه به دلیل اعمال آب با فشار قوی به‌ منظور شست و شو دیوار، کف، تجهیزات ماشین‌آلات، خودرو سنگین و سبک و … استفاده می‌شود. تولید آب فشار قوی توسط پمپ دستگاه از آب ورودی صورت می‌گیرد. در حقیقت فشار آب ورودی با حرکت پمپ الکتریکی در یک مسیر رفت‌ و برگشت افزایش می‌یابد. بدیهی است مهم‌ترین بخش یک دستگاه واتر جت صنعتی پمپ آن باشد.

آب ضمن خروج از پمپ در داخل شلنگ با فشار قوی حرکت می‌کند تا در نهایت به انتها جت واشر برسد. سپس با عبور آب از لنس به سطح مورد نظر توسط نازل، پاشش را انجام می‌دهد. نوع نازل اعمال آب را به شکل خاص تعیین می‌کند. همچنین زاویه پاشش از ۰ تا ۶۰ درجه نیز به نوع نازل بستگی دارد. به‌ منظور خروج آب در دستگاه کاربر بایستی ماشه تفنگ را فشار دهد و سپس به شست و شو سطح مورد نظر اقدام کند.

انواع دستگاه جت واشر

برای انتخاب یک دستگاه مناسب از میان جت واشرها نیاز به رعایت یک سری نکات مهم و کاربردی داریم. به‌ همین دلیل آشنایی با انواع این دستگاه‌ها لازم است.

دستگاه Pressure washer از نوع بنزینی: این دستگاه‌ها که از موتور بنزینی یا احتراقی استفاده می‌کنند اصطلاحاً به‌ جت واشرهای بدون نیاز به برق نیز معروف هستند. همان گونه که از نام این نوع دستگاه مشخص است بنزین به ‌منظور سوخت این تجهیزات حرفه‌ای به کار برده می‌شود. با این دستگاه نگرانی عدم دسترسی به برق از بین می‌رود. جت واشرهای بنزینی در هر جایی ‌که نیاز به نظافت داشته باشید کاربرد دارند. تولید گازهای سمی و خطرناک از معایب این نوع دستگاه است. در نتیجه در مناطق سرپوشیده قابل ‌استفاده نیستند. شهرداری‌ها، صنایع راه‌سازی و خدمات شهری، صنایع کشاورزی و … از مشتریان این نوع دستگاه هستند.

دستگاه Pressure washer از نوع برقی: این دستگاه به ‌منظور تامین انرژی مورد نیاز خود از انرژی الکتریکی بهره می‌برد. خدمات نظافت صنعتی در دستگاه‌های شست و شو فشار قوی آب از نوع برقی با به‌ کارگیری برق تک ‌فاز یا سه ‌فاز انجام می‌شود. جت واشرهای برقی از آن جایی ‌که هیچ‌ گونه آلودگی ایجاد نمی‌کنند در مناطق سرپوشیده قابل‌ استفاده هستند. تفاوت این دستگاه‌ها در نوع برق، میزان ولتاژ و همچنین فرکانس است.

دستگاه Pressure washer از نوع دیزلی: جت واشر دیزلی با نوع بنزینی تفاوتی ندارد. تنها تفاوت آن‌ها در نوع سوخت است که این نوع دستگاه‌ها برای تامین انرژی مورد نیاز از سوخت دیزلی بهره می‌برند.

کاربرد جت واشرها در صنعت

همان گونه که در ابتدای مطلب اشاره کردیم تمیزکاری صنعتی اصلی‌ترین کاربرد جت واشرها است. از دیگر کاربرد این دستگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

شست و شو مبدل‌ها در صنایع غذایی: در صنایع غذایی مبدل‌های حرارتی لوله‌ای و مبدل‌های حرارتی مدل صفحه‌ای به ‌وفور استفاده می‌شوند. به‌ منظور شست و شو مبدل‌ها از جت واشرها با فشار ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ بار بهره می‌برند.

شست و شو مبدل‌های حرارتی در صنایع پتروشیمی: استفاده از جت واشرها با حداقل فشار ۲۰۰۰ بار برای پاک‌سازی اکسترود در صنایع تولیدی پلی پروپیلین بهترین روش است. همچنین رسوب‌زدایی مبدل‌های حرارتی نیز توسط این دستگاه صورت می‌گیرد.

شست ‌و شو و تمیزکاری مخازن در صنایع نفت و پالایشگاهی: رسوب‌زدایی و پاک‌سازی مخازن در صنایع نفت و پالایشگاهی توسط جت واشرها انجام می‌شود.

پاک‌سازی قطعه ریخته‌گری از ماسه: یکی از مراحل کار در صنایع ریخته‌گری، پاک‌سازی قطعه ریخته‌گری از ماسه است. اپراتور به این منظور می‌تواند از سیستم جت واشرها استفاده کند.

صنایع خودروسازی: یکی از مشکلات روزانه در صنایع خودروسازی تمیزکاری گریتینگ‌های رنگ است. کار تمیزکاری در کارخانه‌های بزرگ بایستی هفتگی و به‌ طور اساسی انجام شود. در غیر این صورت اختلال در پروسه رنگ‌کاری صورت می‌گیرد. جت واشرها با ۱۰۰۰ بار برای این منظور استفاده می‌شوند.

جت واشر در صنایع کاغذسازی و صنایع کشتیرانی نیز کاربرد دارد.

مزایا استفاده از دستگاه جت واشرها

 

مزایا استفاده از دستگاه جت واشرها

 

با کاربرد دستگاه جت واشرها از مزیت‌های زیر بهره‌مند می‌شوید.

  • این دستگاه‌ها از انعطاف بالایی برخوردار هستند.
  • از آن جایی ‌که در دسته فناوری‌های سبز و پاک قرار می‌گیرند با محیط ‌زیست سازگار هستند.
  • انتشار گرد و غبار کم
  • در محیط کار کردن با آن خطری برای کاربران ندارد.
  • سرعت کار را افزایش می‌دهند.
  • صرفه‌جویی در زمان و هزینه از دیگر مزیت جت واشرها است.
  • در طول فرآیند گازهای خطرناک ساطع نمی‌شود.
  • کاهش هزینه ضایعات

نکات مهم در خرید انواع جت واشرها

هنگام خرید جت واشرها به نکات زیر دقت کنید.

هزینه‌های جاری و تامین قطعات: هنگام کار با این دستگاه‌ها به حجم قابل‌ توجهی آب نیاز دارید. معمولاً هر شش ماه تا یک ‌سال با توجه به میزان کار قطعات آن چون دهانه نازل، لوله‌های رابط و … باید تعویض شوند.

اپراتور آشنا به دستگاه: از آن جایی‌ که جت واشرها جز دستگاهای صنعتی تقریباً گران ‌قیمت و دقیق هستند نیاز به اپراتورهای کارآزموده و باتجربه دارند. پیش ‌از خرید دستگاه بهتر است اپراتور مناسب پیدا کنید.

قدرت پمپ: مهم‌ترین مؤلفه ارزیابی و ارزش‌گذاری دستگاه جت واشر قدرت پمپ است؛ زیرا میزان عمر مفید دستگاه، میزان مواد مصرفی، کیفیت کار و طول زمان را تعیین می‌کند.

توجه به سازندگان معتبر و خدمات پس ‌از فروش نیز هنگام خرید جت واشرها حائز اهمیت است.

سخن آخر

جت واشرها با سازگاری خوب خود با محیط ‌زیست با توجه به نوع آلودگی‌ها در مدل‌های آب گرم و سرد استفاده می‌شوند. این مدل‌ها در بسیاری از محیط‌ها بدون نیاز به مواد شوینده هر گونه آلودگی را نابود می‌کنند. با استفاده از جت واشرها در مصرف آب نیز صرفه‌جویی می‌شود. کاربران می‌توانند با خیال راحت از این محصول استفاده کنند. فرسودگی و تخریب با استفاده از جت واشر کاهش می‌یابد در نتیجه طول عمر وسایل تضمین می‌شود. شرکت اسب زر با سال‌ها سابقه درخشان به ارائه انواع دستگاه‌های صنعتی مانند جت واشرها،  وکیوم لودر و … با کیفیت عالی و قیمت مناسب پرداخته‌ است. جهت ثبت سفارش به سایت … مراجعه نمایید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.